Ethel Austin Poland kupiła dwie nieruchomości AIG

2009-01-22 13:48

Ethel Austin Poland właśnie dokonała na polskim rynku nieruchomości komercyjnych transakcji o wartości 6 mln euro. Firma zainwestowała w dwie galerie handlowe o łącznej powierzchni prawie 3500 m2.

Firma Ethel Austin Poland została nowym właścicielem dwóch nieruchomości komercyjnych. Wcześniej należały one do jednej ze spółek koncernu AIG. Za budynki położone w Gdyni i Jeleniej Górze inwestor zapłacił 6 milionów euro.
- Z naszych obserwacji wynika, że umowa pomiędzy Ethel Austin i AIG była jedną z bardzo niewielu, zawartych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w ostatnim kwartale 2008 roku. Sfinalizowanie transakcji w trudnych czasach na rynku kredytowym jest dla nas dodatkowym powodem do satysfakcji - podkreśla Richard Walker, dyrektor zarządzający Ethel Austin Poland - Tym, co cieszy nas najbardziej jest jednak fakt, że galerie handlowe w Gdyni i Jeleniej Górze to ważne uzupełnienie naszego polskiego portfolio.

Nieruchomość w Gdyni to galeria handlowa o powierzchni 1600 m2. Atrakcyjnie położona (w północnej części miasta a zarazem niedaleko od centrum) cieszy się dużą popularnością wśród klientów i najemców. Podobny charakter ma nieruchomość w Jeleniej Górze, której powierzchnia wynosi 1800 m2.  Wraz z jeleniogórskim obiektem, Ethel Austin Poland nabyła działkę, stwarzająca możliwości rozbudowy.

Poza właśnie zakupionymi, Ethel Austin Poland ma jeszcze nieruchomości ulokowane m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Opolu, Gdańsku, Gdyni i Krakowie. Firma ma też dalsze plany inwestycyjne związane z Polską.
- Niezależnie od globalnego kryzysu finansowego, wciąż uznajemy polski rynek nieruchomości komercyjnych za bardzo atrakcyjny. Dlatego naszym celem pozostaje rozwój portfolio Ethel Austin w Polsce. Oznacza to, że będziemy nadal poszukiwać nieruchomości, charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu i ceną w przedziale od 2 do 5 milionów euro - zapowiada Richard Walker.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej