ES Polska łączy siły z G Servis

2008-01-18 12:19

Partnerem ES Polska została jedna z największych firm projektowych Republiki Czeskiej, firma G Servis. Tym samym, oferta gotowych projektów domów - pierwszego w Polsce inwestora zastępczego - została zwiekszona o 252 pozycje. Oznacza to, że od stycznia 2008 roku klienci ES Polska mogą wybierać spośród około 350 darmowych projektów. To pierwsza taka oferta na krajowym rynku budowlanym.

ES Polska to spółka-córka czeskiego holdingu Ekonomické Stavby, który od 1998 roku wybudował ponad 6 000 domów w Republice Czeskiej i na Słowacji. Obecnie spółka posiada w Polsce cztery oddziały: we Wrocławiu, Warszawie, Toruniu (przeniesiony z Bydgoszczy) i Gdańsku. W 2008 roku ES zamierza wejść na rynek niemiecki, oraz otworzyć kancelarie w Krakowie i w Łodzi.

ES Polska to pierwszy w Polsce inwestor zastępczy, budujący domy jednorodzinne w standardzie pod klucz na działce należącej do klienta. Firma zapewnia klientom możliwość współpracy z architektem (co oznacza maksymalne dostosowanie projektu do indywidualnych wymagań i możliwości finansowych); gwarancję, że cena domu nie zmieni się podczas prac budowlanych; opiekę menedżera projektu (analityk finansowy firmy opracowuje indywidualny plan finansowania inwestycji), a dodatkowo - klient w ciągu 10 lat od wybudowania domu może go odsprzedać ES Polsce, po cenie jego realizacji.

Spółka G SERVIS była pierwszą firmą w Republice Czeskiej, która już w 1995 roku wprowadziła na rynek całościową ofertę projektów typowych. Obecnie to jedna z trzech największych firm projektowych w Czechach, specjalizująca się w gotowych projektach domów jednorodzinnych. W 2007 roku sprzedała 3 000 projektów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej