Eric Agnello, Dyrektor Generalny, RD bud Sp. z o.o. (generalny wykonawca)

2011-01-16 22:54
Eric Agnello, Dyrektor Generalny, RD bud Sp. z o.o. (generalny wykonawca)
Autor: brak danych

Na rynku polskim podjęliśmy się stworzenia koalicji na rzecz rozwoju zrównoważonego budownictwa z kilku powodów. Przede wszystkim zależy nam na promocji racjonalnego i rozsądnego budownictwa oraz na rozwoju współpracy pomiędzy firmami biorącymi aktywny udział w całym cyklu życia inwestycji. Kolejny powód, dla którego zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę, to chęć szerzenia wiedzy na temat koncepcji zrównoważonego budownictwa oraz wypełnienie luki legislacyjnej w tym zakresie.

Jestem przekonany, że przyszłość branży budowlanej w Polsce należy właśnie do zrównoważonego budownictwa, które minimalizując niekorzystny wpływ inwestycji budowlanej na środowisko naturalne, pomaga obniżyć jednocześnie koszty eksploatacji oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Do współpracy w ramach koalicji zaprosiliśmy partnerów uczestniczących w projekcie inwestycyjnym na każdym jego etapie – od projektantów, przez producentów materiałów budowlanych, zarządców nieruchomości, kancelarię prawną czy doradców ds. finansowania inwestycji. To ważne, abyśmy wszyscy mówili jednym głosem. Ogromne zainteresowanie naszym projektem w branży świadczy o tym, jak potrzebna była to inicjatywa.
Grupa Rabot Dutilleul, do której należy firma RD bud, aktywnie uczestniczy w programie Haute Qualité Environnementale (HQE®) – Wysoka Jakość Środowiskowa. Grupa zatrudnia specjalistów z dziedziny ochrony środowiska i utworzyła dział HQE®, dzięki czemu poszczególne jej spółki projektują i realizują inwestycje odpowiadające kryteriom certyfikatu HQE. Nasze doświadczenie rynkowe pokazuje, że wspólny wybór najnowocześniejszych technologii, już na etapie planowania, może przyczynić się do powstania inwestycji zrównoważonej, w granicach rozsądnych cen, a ewentualne wyższe koszty na etapie wykonawstwa mogą być zrekompensowane niższymi kosztami eksploatacji.

Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud
Autor: brak danych Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej