Eric Agnello, Dyrektor Generalny, RD bud Sp. z o.o. (generalny wykonawca)

2011-01-16 22:54
Eric Agnello, Dyrektor Generalny, RD bud Sp. z o.o. (generalny wykonawca)
Autor: brak danych

Na rynku polskim podjęliśmy się stworzenia koalicji na rzecz rozwoju zrównoważonego budownictwa z kilku powodów. Przede wszystkim zależy nam na promocji racjonalnego i rozsądnego budownictwa oraz na rozwoju współpracy pomiędzy firmami biorącymi aktywny udział w całym cyklu życia inwestycji. Kolejny powód, dla którego zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę, to chęć szerzenia wiedzy na temat koncepcji zrównoważonego budownictwa oraz wypełnienie luki legislacyjnej w tym zakresie.

Jestem przekonany, że przyszłość branży budowlanej w Polsce należy właśnie do zrównoważonego budownictwa, które minimalizując niekorzystny wpływ inwestycji budowlanej na środowisko naturalne, pomaga obniżyć jednocześnie koszty eksploatacji oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Do współpracy w ramach koalicji zaprosiliśmy partnerów uczestniczących w projekcie inwestycyjnym na każdym jego etapie – od projektantów, przez producentów materiałów budowlanych, zarządców nieruchomości, kancelarię prawną czy doradców ds. finansowania inwestycji. To ważne, abyśmy wszyscy mówili jednym głosem. Ogromne zainteresowanie naszym projektem w branży świadczy o tym, jak potrzebna była to inicjatywa.
Grupa Rabot Dutilleul, do której należy firma RD bud, aktywnie uczestniczy w programie Haute Qualité Environnementale (HQE®) – Wysoka Jakość Środowiskowa. Grupa zatrudnia specjalistów z dziedziny ochrony środowiska i utworzyła dział HQE®, dzięki czemu poszczególne jej spółki projektują i realizują inwestycje odpowiadające kryteriom certyfikatu HQE. Nasze doświadczenie rynkowe pokazuje, że wspólny wybór najnowocześniejszych technologii, już na etapie planowania, może przyczynić się do powstania inwestycji zrównoważonej, w granicach rozsądnych cen, a ewentualne wyższe koszty na etapie wykonawstwa mogą być zrekompensowane niższymi kosztami eksploatacji.

Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud
Autor: brak danych Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej