Energooszczędnym i pasywnym - w praktyce

2006-10-25 13:53

Domy pasywne to nowość nie tylko w Polsce, ale i w Europie. U nas, do tej pory, wybudowano ich kilkanaście, a w Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz krajach skandynawskich najwyżej pięć tysięcy. Nic zatem dziwnego, że doświadczenia w projektowaniu i realizacji tego typu budynków są stosunkowo niewielkie - zwłaszcza w Polsce.

16 listopada 2006 roku w Jachrance odbędzie się konferencja "Trendy Rozwojowe w Budownictwie Energooszczędnym i Pasywnym - w Praktyce", propagująca wiedzę o .budownictwie pasywnym w naszym kraju. Tytułowy aspekt - "w praktyce" jest związany z faktem, że integralną częścią wydarzenia będzie zwiedzanie wzorcowego domu pasywnego. Stworzy to unikalną możliwość zapoznania się z budynkiem pasywnym i instalacjami energooszczędnymi, toteż nieprzypadkowo został wybrany termin konferencji. Listopadowe chłody pozwolą w pełni na zapoznanie się z możliwościami domu pasywnego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, poznać technologie oraz materiały wykorzystywane przy budowie domów z minimalnym zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania.

 

 

Sympozjum będzie okazją do spotkania ze specjalistami i dyskusji na tematy związane z technologiami energooszczędnymi. Należy również pamiętać o aspektach edukacyjnych, które mają bezpośredni wpływ na propagowanie idei budownictwa pasywnego, zwłaszcza w dziedzinach nowoczesnych technologii energooszczędnych.

Konferencja, o charakterze technologiczno-ekonomicznym, skierowana jest do deweloperów, przedstawicieli małych i średnich firm budowlanych, spółdzielni, architektów, urzędów i jednostek państwowych odpowiedzialnych za zakupy technologii, inwestorów indywidualnych. Organizuje ją "Przewodnik Budowlany".

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej