Energooszczędnym i pasywnym - w praktyce

2006-10-25 13:53

Domy pasywne to nowość nie tylko w Polsce, ale i w Europie. U nas, do tej pory, wybudowano ich kilkanaście, a w Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz krajach skandynawskich najwyżej pięć tysięcy. Nic zatem dziwnego, że doświadczenia w projektowaniu i realizacji tego typu budynków są stosunkowo niewielkie - zwłaszcza w Polsce.

16 listopada 2006 roku w Jachrance odbędzie się konferencja "Trendy Rozwojowe w Budownictwie Energooszczędnym i Pasywnym - w Praktyce", propagująca wiedzę o .budownictwie pasywnym w naszym kraju. Tytułowy aspekt - "w praktyce" jest związany z faktem, że integralną częścią wydarzenia będzie zwiedzanie wzorcowego domu pasywnego. Stworzy to unikalną możliwość zapoznania się z budynkiem pasywnym i instalacjami energooszczędnymi, toteż nieprzypadkowo został wybrany termin konferencji. Listopadowe chłody pozwolą w pełni na zapoznanie się z możliwościami domu pasywnego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, poznać technologie oraz materiały wykorzystywane przy budowie domów z minimalnym zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania.

 

 

Sympozjum będzie okazją do spotkania ze specjalistami i dyskusji na tematy związane z technologiami energooszczędnymi. Należy również pamiętać o aspektach edukacyjnych, które mają bezpośredni wpływ na propagowanie idei budownictwa pasywnego, zwłaszcza w dziedzinach nowoczesnych technologii energooszczędnych.

Konferencja, o charakterze technologiczno-ekonomicznym, skierowana jest do deweloperów, przedstawicieli małych i średnich firm budowlanych, spółdzielni, architektów, urzędów i jednostek państwowych odpowiedzialnych za zakupy technologii, inwestorów indywidualnych. Organizuje ją "Przewodnik Budowlany".

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej