Energooszczędność, Głupcze

2007-06-12 18:50

Internetowe blogi są coraz bardziej popularną formą komunikacji. Tym razem wykorzystano je do promocji energooszczędności. Autorem wirtualnego dziennika jest  Henryk Kwapisz z Saint-Gobain Isover Polska. W swoich zapiskach porusza kwestie związane z energooszczędnością budynków i jej wpływem na środowisko.

Tytuł bloga to parafraza wylansowanego jeszcze przez prezydenta Billa Clintona hasła "Gospodarka, Głupcze", w którym, najogólniej rzecz ujmując, chodziło o wzmocnienie gospodarki Stanów Zjednoczonych. Zamiana pierwszego członu sloganu na "energooszczędność" ma służyć uświadomieniu odbiorcom, że dzięki oszczędzaniu energii uzyskuje się zarówno korzyści społeczne jak i ekonomiczne, a dodatkowo chroni się środowisko naturalne. Powinni o tym pamiętać wszyscy, w szczególności zaś decydenci stanowiący prawo.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że temat, jaki poruszam, nie jest jeszcze zbyt popularny, ale wiem, że wzorem zachodnich społeczeństw zacznie się to zmieniać i coraz więcej osób będzie się interesować energooszczędnością budynków oraz jej wpływem na środowisko - mówi autor. W swoich rozważaniach Kwapisz wychodzi od zwykłych, codziennych sytuacji. Pretekstem są dla niego m.in. przeczytane artykuły, podróże, obejrzane programy. Autor stara się w przystępny sposób wytłumaczyć, jak dzięki prostym czynnościom oszczędzać energię każdego dnia. Ale to nie wszystko. - Będę tutaj na bieżąco komentował to, co dzieje się w Polsce i w całej Unii Europejskiej w kontekście tego zagadnienia - zapowiada Kwapisz. - Jakie rozwiązania są planowane, wprowadzane, a także zaniechane, a które mają wpływ na to, czy nasze życie będzie bardziej komfortowe i zdrowe. Jestem przekonany, że znajdzie się grupa osób, która aktywnie włączy się do dyskusji na ten temat. To pozwoli uatrakcyjnić nasze rozważania.

Ponadto na www.energooszczednosc.pl internauci znajdą odnośniki do ciekawych stron uzupełniających tematy poruszane przez autora. Blog wzbogacą też opinie, raporty czy projekty prawa europejskiego oraz polskiego.

Henryk Kwapisz jest ekspertem od efektywności energetycznej budynków, ze szczególnym uwzględnieniem ich izolacyjności. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej długi czas pracował w biurach projektowych i na budowach. Jest członkiem MIWO (Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej i Szklanej) oraz EURIMA (European Association of Insulation Manufacturers), od wielu lat związany z Isoverem.

Uruchomienie firmowego bloga przez Isover Polska jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce. Pierwsze zapiski pochodzą z maja 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej