ENERGODOM 2008

2008-06-23 12:26

IX Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Techniczne ENERGODOM 2008 "Problemy projektowania, realizacji i eksploatacji budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię" (Kraków, 15-17 października 2008 roku) to forum wymiany poglądów i doświadczeń dla wszystkich zajmujących się problematyką budownictwa energooszczędnego oraz prezentacji wyników aktualnie prowadzonych prac naukowych z tego zakresu.

Tematyka ta w ciągu 15 lat, które mijają od pierwszej konferencji w 1993 r., ulega pewnym zmianom. Program obecnego seminarium jest poszerzony o część problemową, z referatami zamawianymi i zgłoszonymi przez uczestników.

Tematyka seminarium obejmuje:
I. Część problemowa: Oszczędność energii i problemy zrównoważonego rozwoju w budownictwie
- Kierunki i granice rozwoju budownictwa energooszczędnego
- Mikroklimat mieszkań - człowiek w budynku niskoenergetycznym i pasywnym
II. Część ogólna
- Podstawy teoretyczne, metody projektowania, optymalizacja
- Symulacje komputerowe w budownictwie (pod auspicjami IBPSA)
- Budownictwo energooszczędne, jako element strategii zrównoważonego rozwoju
- Niekonwencjonalne źródła energii i jej magazynowanie
- Energooszczędne instalacje, niskoenergetyczne budynki inteligentne
- Termorenowacja budynków istniejących, audyting, etykieta energetyczna
- Nowe rozwiązania materiałowe, technologie i systemy budowlane
- Architektura bioklimatyczna

Seminarium jest adresowane do pracowników naukowych, projektantów i ekspertów budowlanych, osób związanych z wykonawstwem i nadzorem budowlanym oraz pracowników administracji zasobami mieszkaniowymi.

Organizatorami spotkania są: Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej - Zakład Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego, przy współudziale Komisji Budownictwa PAN Oddział w Krakowie, Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. inż. Antoni Stachowicz. Komitet Organizacyjny pracuje pod przewodnictwem dr hab. inż. Wiesława Ligęzy, prof. PK.

Aktualne informacje o seminarium znajdują się na stronie internetowej www.energodom.pk.edu.pl/

Budownictwo energooszczędne, w dobie ciągłych podwyżek cen surowców energetycznych na światowych giełdach jest bardzo ważną gałęzią w branży budowlanej. Dlatego też patronat medialny nad "IX Międzynarodowym Seminarium Naukowo-Technicznym Energodom 2008" objęło wydawnictwo MURATOR SA, trwale i nierozerwalnie związane z branżą budowlaną, od 15. lat uczestniczące w imprezach organizowanych pod hasłem Energodom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej