Energetyczne kontrakty Polimeksu

2010-01-21 12:03

Polimex-Mostostal podpisał 12 stycznia 2010 r. kontrakt z firmą Hitachi Power Europe GmbH. Do grudnia 2010 r. polska spółka wykona montaż oraz spawanie rurociągów ciśnieniowych dla kotła o mocy 1000 MW w elektrowni KW Wilhelmshaven w Niemczech.

Kontrakt wart 3,9 mln euro netto realizuje konsorcjum w składzie:
Polimex-Mostostal SA (lider)
• Energomontaż-Północ SA (partner).

- Obecnie realizujemy m.in. kontrakt na dostawę i montaż 6819 ton konstrukcji stalowych oraz montaż 1628 ton urządzeń o wartości blisko 84 mln zł netto dla systemu nawęglania w Elektrowni Bełchatów, kontrakt na dostawy i montaż konstrukcji stalowych w elektrowni Neurath w Grevenbroich (Niemcy) za ponad 55 mln zł netto oraz kontrakt o wartości 410 mln zł netto na budowę bloku ciepłowniczego w Elektrociepłowni Bielsko-Biała - wylicza kontrakty spółki w sektorze energetyki Konrad Jaskóła, prezes zarządu. - Jako lider konsorcjum i generalny wykonawca uczestniczymy w przetargu na budowę bloku o mocy 480 MW w Elektrociepłowni Siekierki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej