ENERGETAB 2009 zakończone

2009-09-19 17:11
Stoisko firmy OSRAM wraz z ekspozycją oświetlenia LED-owego
Autor: OSRAM Stoisko firmy OSRAM wraz z ekspozycją oświetlenia LED-owego (targi ENERGETAB 2009, wrzesień 2009).

Prezentacja najnowszych produktów i technologii z obszaru energetyki oraz branż pokrewnych, spotkania z przedstawicielami samorządów, firm branży energetycznej, a także pokazy seminaria i konferencje towarzyszyły 22. Międzynarodowym Energetycznym Targom Bielskim ENERGETAB 2009(15-17 września, Bielsko–Biała). W tej należącej do jednej z najważniejszych w kraju imprez targowych już po raz trzeci uczestniczyła firma OSRAM.

Odwiedzający firmowe stoisko mieli trzy dni by bliżej zapoznać się z ofertą firmy OSRAM,oraz jej nowościami produktowymi. Wśród nich znalazły się m.in. energooszczędna świetlówka niezintegrowana DULUX D ES, lampy metalohalogenkowe HCI-R 111, HCI-R HCI-TF 20W, nowe lampy metahalogenkowe HQI-TS EXCELLENCE do oświetlenia obiektów przestrzeni publicznej oraz HCI-TT przeznaczone do oświetlenia ulicznego.

- Pokazaliśmy szeroką ofertę nowych rozwiązań oświetleniowych skierowanych między innymi do samorządów. Nasze produkty to odpowiedź na pojawiające się nowe trendy w oświetleniu ulicznym dotyczące białego oświetlenia oraz poprawy energooszczędności poprzez zastosowanie systemów sterowania. Dzięki nowej technologii dysponujemy białym światłem, które znakomicie sprawdzi się w oświetleniu nie tylko ulic, ale również reprezentacyjnych obiektów miast i miasteczek. Uzyskanie tej barwy pozwoli jeszcze lepiej wydobyć naturalne piękno reprezentacyjnych miejsc – zapewnia Sebastian Ostrowski, dyrektor handlowy firmy OSRAM.
Kolejną nowością jest innowacyjny moduł LED, który dzięki swojej budowie eliminuje problemy związane z montażem, a także pozwala na jego szybką i prostą wymianę. Połączenie diod z układem optycznym oraz odbłyśnikiem wewnątrz modułu zapewnia optymalny rozsył światła i trwałość dochodzącą do nawet 50 tys. godzin.

Energooszczędność i biała barwa światła w oświetleniu ulicznym oraz nowe trendy w oświetleniu LED-owym to jednak nie wszystko, co można było zobaczyć na stoisku OSRAM. Firma nie zapomniała o użytkownikach indywidualnych, prezentując szeroką gamę źródeł światła stosowanych w gospodarstwie domowym. Nowe unijne regulacje prawne, w konsekwencji których tradycyjne żarówki znikają ze sklepowych półek sprawiły, że również ta część stoiska cieszyła się zainteresowaniem zwiedzających. Jak zgodnie podkreślali wystawcy impreza była okazją dla ich przedsiębiorstw do zaprezentowania na forum produktów i usług, szansą wymiany doświadczeń z czołowymi reprezentantami z branży, oraz nawiązania kontaktów z klientami.
- Takie spotkania dają nam możliwość bezpośredniego zetknięcia się z Klientem i wsłuchania się w jego potrzeby. Wiedza i wskazówki, jakie otrzymujemy są nieocenione w naszej pracy. Dzięki nim możemy wyznaczać kierunki zmian oczekiwanych przez konsumentów w szeroko rozumianym obszarze oświetlenia - mówi Sebastian Ostrowski, dyrektor handlowy firmy OSRAM.

Międzynarodowe Targi ENERGETAB to największa i najważniejsza impreza targowa branży energetycznej w kraju. Tegoroczna, dwudziesta druga już edycja przyciągnęła ponad 600 wystawców. Na powierzchni 25 tys. m2 swoją ofertę prezentowały zarówno duże podmioty gospodarcze, jak również średnie i małe przedsiębiorstwa. Wśród uczestników przeważali wystawcy z kraju i Europy, ale nie zabrakło też reprezentantów z Chin, Korei, Kanady czy Stanów Zjednoczonych. Na targach można było zobaczyć wszystko to, co związane jest z branżą energetyczną m.in. najnowsze urządzenia i technologie dla energetyki. Odwiedzający mogli zapoznać się z aktualnymi tendencjami i rozwiązaniami w sektorach takich jak wytwarzanie oraz dystrybucja energii elektrycznej i cieplnej czy elektrotechnika i elektronika przemysłowa. Wystawcy w szerokim zakresie prezentowali także nowinki techniczne z dziedzin przemysłu powiązanych z energetyką takich jak np. aparatura pomiarowa, urządzenia automatyki, sterowania czy monitoringu, systemy informatyczne i transmisji danych.

Tegoroczną edycję imprezy odwiedziło kilka tysięcy osób. Następne targi we wrześniu przyszłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej