Egzaminy na uprawnienia budowlane - sesja jesienna

2011-12-05 14:18
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane - sesja jesień 2011

Inżynierowie zrzeszeni w PIIB dwa razy do roku zdają egzamin na uprawnienia budowlane. W sesji wiosennej pomyślnie zdało go ponad 2250 osób w całym kraju. Natomiast w sesji jesiennej, 25 listopada do egzaminu testowego przystąpiło 2890 inżynierów. Ciekawe, czy lepiej wypadną uczestnicy tej sesji - tzw. zdawalność z edycji wiosennej wyniosła 87%...

Egzamin na uprawnienia budowlane składa się z dwóch tur. Ci, którzy pomyślnie zaliczą test przystapią potem do egzaminu ustnego.
Do tegorocznej sesji egzaminacyjnej okręgowe komisje kwalifikacyjne zakwalifikowały około 2890 osób. Najwięcej w izbie śląskiej - blisko 360, następnie mazowieckiej - prawie 328 i małopolskiej - 274 oraz w wielkopolskiej - około 270. Najmniej osób - 35, przystapiło w izbie lubuskiej.

Egzamin na uprawnienia budowlane przeprowadzany jest przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa (PIIB) w 9 specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej sanitarnej, instalacyjnej elektrycznej, drogowej, mostowej, kolejowej, telekomunikacyjnej i wyburzeniowej, z uwzględnieniem rodzaju i zakresu uprawnień.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej