Egzaminy na uprawnienia budowlane - sesja jesienna

2011-12-05 14:18
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane - sesja jesień 2011

Inżynierowie zrzeszeni w PIIB dwa razy do roku zdają egzamin na uprawnienia budowlane. W sesji wiosennej pomyślnie zdało go ponad 2250 osób w całym kraju. Natomiast w sesji jesiennej, 25 listopada do egzaminu testowego przystąpiło 2890 inżynierów. Ciekawe, czy lepiej wypadną uczestnicy tej sesji - tzw. zdawalność z edycji wiosennej wyniosła 87%...

Egzamin na uprawnienia budowlane składa się z dwóch tur. Ci, którzy pomyślnie zaliczą test przystapią potem do egzaminu ustnego.
Do tegorocznej sesji egzaminacyjnej okręgowe komisje kwalifikacyjne zakwalifikowały około 2890 osób. Najwięcej w izbie śląskiej - blisko 360, następnie mazowieckiej - prawie 328 i małopolskiej - 274 oraz w wielkopolskiej - około 270. Najmniej osób - 35, przystapiło w izbie lubuskiej.

Egzamin na uprawnienia budowlane przeprowadzany jest przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa (PIIB) w 9 specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej sanitarnej, instalacyjnej elektrycznej, drogowej, mostowej, kolejowej, telekomunikacyjnej i wyburzeniowej, z uwzględnieniem rodzaju i zakresu uprawnień.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej