Egzaminy na uprawnienia budowlane dobiegły końca

2011-06-29 14:52
Uprawnienia budowlane-część pisemna egzaminu
Autor: PIIB Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane 

Trwające od maja egzaminy na uprawnienia budowlane dobiegły końca. Egzamin w czasie wiosennej sesji egzaminacyjnej pomyślenie zdało 2250 osób w całym kraju. Egzaminy przeprowadza Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Średnia zdawalność wiosennej edycji egzaminu na uprawnienia budowlane wyniosła ok. 87%. Do pierwszego etapu sesji egzaminacyjnej przystapiło w całym kraju ok. 2600 osób. Najwięcej osób pisało egzamin w izbie mazowieckiej, śląskiej oraz małopolskiej ( 300 osób),natomiast  w wielkopolskiej i pomorskiej (200 osób). Najmniej zainteresowanych testem pisemnym było w izbach: lubuskiej oraz opolskiej ( po 50 osób w obu izbach). Egzamin pisemny we wszystkich okręgowych izbach inżynierów budownictwa pomyślnie zdało ponad 2300 osób. Części pisemnej egzaminu nie zadło ok. 10,5% kandydatów. Łącznie we wszystkich okręgowych izbach egzamin ustny zdało ok. 2250 osób, a średnia zdawalność tej części, wiosennej edycji, wyniosła 90%. Najwięcej uprawnień budowlanych pozyskali inżynierowie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej - blisko 1000, następnie, niemal dwukrotnie mniej, w specjalności instalacyjno-sanitarnej; w specjalności instalacyjno-elektrycznej - około 350 oraz drogowej -prawie 300. Żaden uczestnik egzaminu nie ubiegał się o uprawnienia w specjalności wyburzeniowej. Osoby, które pozytywnie zdały egzamin na uprawnienia budowlane, otrzymują decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych. Uroczystość ta połączona jest z ceremonią ślubowania nowo uprawnionych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. 
W okresie działalności samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, w rezultacie przeprowadzono 17 sesji egzaminacyjnych. Zezwoleń do zawodu inżyniera z uprawnieniami budowlanymi uzyskało 30 tys.osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej