Efektywność energetyczna w budownictwie - niemieckie technologie termoizolacyjne

2009-03-25 12:25

Pod takim hasłem Polsko–Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa organizuje wyjazd studyjny (11-15 maja 2009 roku) do Niemiec celem poznania innowacyjności rozwiązań stosowanych przez naszych sąsiadów w zakresie efektywności energetycznej w budownictwie.

Poprawa efektywności energetycznej w polskim sektorze budownictwa nabiera coraz większego znaczenia. Zmniejszające się rezerwy zasobów surowców, wzrost cen energii oraz nowe regulacje prawne w dziedzinie energetyki, wymagają zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych technologii zarówno przy wznoszeniu nowych obiektów, jak i modernizacji już istniejących. Wobec olbrzymich potrzeb inwestycyjnych, wiele z tych technologii będzie musiało zostać zaimportowanych na rynek Polski m.in. z Niemiec, gdzie od lat firmy sektora budowlanego zajmują się tą tematyką.

W programie kilkudniowego wyjazdu przewidziano seminarium z udziałem naukowców i specjalistów z branży, prezentacje firm oferujących najnowsze technologie termoizolacyjne oraz zwiedzanie wybranych obiektów referencyjnych w regionie Badenii Wittenbergii i Hesji. Wieczorne spotkanie polsko-niemieckie będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z architektami i inżynierami, członkami Stowarzyszeń Architektów i Inżynierów z Badeni Wittenbergii.
Projekt jest realizowany w ramach Inicjatywy Eksportowej "Efektywność Energetyczna". Otrzymał dofinansowanie ze środków Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii.

Szacowany koszt wyjazdu: 2800 zł
Cena obejmuje:

  • przelot samolotem do Niemiec
  • przejazdy autokarem na trasie zwiedzanych obiektów
  • zakwaterowanie w 3-gwiazdkowych hotelach ze śniadaniami
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • pilota oraz tłumacza

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń (do 3 kwietnia 2009 roku!).

Koordynator projektu:
Elżbieta Becker
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
Ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
tel.: (022) 53 10 531, 500
fax: (022) 53 10 600
e-mail: ebecker@ahk.pl

Karta zgłoszeniowa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej