Efektywność energetyczna bliżej nas

2007-08-24 16:02

Jaką wymierną oszczędność energii, a co za tym idzie i pieniędzy, dają odpowiednio zaprojektowane i prawidłowo zaizolowane budynki przekonali się uczestnicy organizowanego (po raz pierwszy w Polsce) tourne Road Show.

Do czerwca 2007 r. zespół specjalistów firmy Knauf Insulation w multimedialnym trucku odwiedził m.in. Gliwice, Wrocław, Warszawę, Łódź, Bydgoszcz oraz Sopot. W spotkaniach Road Show uczestniczyli właściciele budynków, przedsiębiorcy, dostawcy materiałów budowlanych oraz dziennikarze. Poprzez szereg wykładów, prezentacji, wizyt na uczelniach technicznych, konkursy oraz dzięki  sympozjum ("Budownictwo ogólne") eksperci przekazali wiedzę na temat niskoenergetycznego budownictwa (rozwiązania izolacyjne), budownictwa pasywnego i ochrony środowiska (powstrzymanie procesu globalnego ocieplenia).

W Polsce bardzo dynamicznie rozwija się budownictwo energooszczędne. Coraz większą wagę zwraca się na obniżanie kosztów zużycia energii. Niemniej jednak, pomimo istniejących regulacji prawnych, świadomość Polaków w sprawie energooszczędności jest wciąż niska. Takie przedsięwzięcia jak Road Show to krok ku zmianie tej sytuacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej