Echo Investment stawia na biurowce

2007-07-20 15:50

Echo Investment kupił teren w centrum Katowic (przy skrzyżowaniu al. Górnośląskiej i ul. Francuskiej) na którym spółka zamierza wybudować "biznes park" o powierzchni ok. 70 000 mkw. z podziemnymi parkingami.

W nowym biurowcu powstanie ok. 7000 stanowisk pracy. Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w lipcu br., początek budowy planuje się na II kwartał 2008, a zakończenie pierwszego etapu na koniec roku 2009.

 

Plany inwestycyjne Echo Investment na lata 2007-2011 zakładają realizację 38 nowych projektów o łącznej powierzchni wynajmu i sprzedaży 630 tys. mkw. (w tym zwiększenie portfela projektów biurowych o 170%) i wartości rynkowej ok. 1,3 mld euro. Przyjęta strategia zakłada aktywny rozwój we wszystkich sektorach dotychczasowej działalności, umocnienie pozycji na polskim rynku nieruchomości, a także inwestycje w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Przypomnijmy, że od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj zrealizowała 78 projektów (w 28 miastach) o powierzchni ok. 630 tys. mkw. i wartości rynkowej przekraczającej 1 mld euro.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej