Echo Investment dla Orbisu

2008-09-12 13:02
Echo Investment dla Orbisu
Autor: Orbis SA

Spółka Echo Investment podpisała z Orbis SA umowę o generalną realizację czterogwiazdkowego hotelu Novotel w Łodzi. Hotel powstanie w samym centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza, w sąsiedztwie zrealizowanego również przez Echo Investment hotelu Ibis.

W obiekcie zaplanowano 162 klimatyzowane pokoje, w tym apartamenty i pokoje dla niepełnosprawnych. W hotelu znajdą się również m.in. restauracja, bar, centrum biznesowe, sale konferencyjne, pokój zabaw dla dzieci oraz klub fitness.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na rok 2009, natomiast zakończenie prac przewidziane na 2011 rok. Wartość zawartej umowy to ok. 45 mln zł.

Spółka Echo Investment wybudowała dotychczas w 9 miastach 15 hoteli, o łącznej liczbie 2200 pokoi. Projekty realizowane były dla największych międzynarodowych sieci hotelowych: Accor (Novotel, Ibis), Envergure Group - obecnie Louvre Hotels group (Premiere Class, Campanille, Kyriad) i Qubus. Novotel w Łodzi będzie trzecim, po Krakowie i Szczecinie, hotelem tej sieci realizowanym przez Echo Investment.

Novotel to międzynarodowa sieć hotelowa należąca do Accor Hotels - francuskiego konsorcjum, działającego na rynku turystycznym. Accor jest w Polsce znaczącym udziałowcem Orbis SA i operatorem hoteli w sieciach Novotel, Sofitel, Mercure, Ibis, Etap i Orbis.
Pierwszy Novotel został otwarty w 1967 r. we Francji. Była to prawdziwa rewolucja w hotelarstwie, ze względu na nowatorstwo rozwiązań architektonicznych, serwisu, gastronomii i cen. Dzisiaj markę Novotel reprezentuje już 370 hoteli w 61 krajach świata, z których 12 działa w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej