Dzień pod znakiem wiedzy

2007-11-28 14:52

Klub Pełnomocnika (ds. jakości) zaprasza 6 grudnia 2007 r. na Dzień Otwarty pt. "Zarządzanie wiedzą w organizacji". Celem Klubu jest pomoc merytoryczna oraz wymiana doświadczeń. W spotkaniu mogą również wziąć udział osoby, które są zainteresowane działalnością i przystąpieniem do tej organizacji.

Klub Pełnomocnika, działający od 2001 roku przy KEMA Quality Polska, cyklicznie organizuje Dni Otwarte, poświęcone wybranym zagadnieniom. Podczas tych spotkań organizatorzy dużą wagę przywiązują do nawiązywania kontaktów pomiędzy uczestnikami-pełnomocnikami, a dla nowych partnerów przygotowują prezentację Klubu Pełnomocnika. Grudniowy Dzień Otwarty odbywa się pod hasłem: "Zarządzanie wiedzą w organizacji".

Co to jest zarządzanie wiedzą?

Zarządzanie wiedzą to nic innego jak świadome kształtowanie zdolności danej organizacji, grupy, zespołu bądź też pojedynczej osoby do skutecznego działania w biznesie.
Dlaczego warto zapoznać się z tą dziedziną?
Zarządy wielu firm zdają sobie sprawę, że głównym warunkiem konkurencyjności staje się wykorzystanie wiedzy pracowników. Dlatego nie należy zastanawiać się, czy warto wziąć udział w zjeździe i podyskutować o zarządzaniu wiedzą, tylko należy już teraz rozpocząć działania w tym zakresie - to jest przyszłość!
Czy pełnomocnik ds. jakości powinien zajmować się zarządzaniem wiedzą?
Teraz może, natomiast w przyszłości będzie musiał, jeśli jego organizacja działa w warunkach silnej konkurencji i zależy jej na sukcesie. Rola i wymagania wobec pełnomocników stale rosną. Już teraz są oni inicjatorami zmian i osobami odpowiedzialnymi za kulturę zarządzania w organizacji.

Szczegółowy program spotkania:
. Co to znaczy zarządzać wiedzą w organizacji?
. Kluczowe czynniki zarządzania wiedzą
. Fundamenty zarządzania wiedzą
. Obszary zarządzania wiedzą
. Pomiar zarządzania wiedzą
. Narzędzia i techniki zarządzania wiedzą
. Działalność Klubu Pełnomocnika
. Networking

Na spotkanie - 6 grudnia 2007 w Sali Witrażowej warszawskiego hotelu "Lord" - organizator zaprasza również osoby, które są zainteresowane działalnością Klubu i przystąpieniem do tej organizacji. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona, a więc kto pierwszy ten lepszy...
Więcej informacji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej