Dworzec Warszawa Stadion: jest wykonawca

2010-07-08 17:13
Dworzec Warszawa Stadion
Autor: PKP SA

Przetarg, o wartości 6 mln złotych, na przebudowę dworca Warszawa Stadion wygrała firma ZAB-BUD. Przystanek sąsiaduje bezpośrednio z budowanym Stadionem Narodowym. Nowy wygląd zyska także najbliższe otoczenie dworca. Oprócz tej inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują modernizację peronów i torów dla tej stacji.

Dworzec Warszawa Stadion
Autor: PKP SA

Wykonawca przeprowadzi prace w systemie „projektuj i buduj”. Prace nad projektem mają zakończyć się do końca III kwartału 2010 roku. Pod koniec roku rozpoczną się prace budowlane, które potrwają do końca I kwartału 2012 roku.
Dworzec Warszawa Stadion zostanie odnowiony, zyska bardziej estetyczny wygląd, ale jego elewacja pozostanie, z wyjątkiem drobnych zmian, w niezmienionym kształcie. Zainstalowany zostanie nowoczesny system informacji dla pasażerów, a także nowy system nagłośnienia. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowany zostanie monitoring połączony z centralnym systemem monitoringu warszawskich dworców i systemem kamer Miasta Warszawa. Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.
Budynek będzie miał nowe, automatycznie otwierane wejście do holu głównego. Wymienione zostaną posadzki, odnowiona zostanie cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Zainstalowany zostanie nowy system wentylacji, wodno-kanalizacyjny i elektryczny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej