Dworzec Warszawa Stadion: jest wykonawca

2010-07-08 17:13
Dworzec Warszawa Stadion
Autor: PKP SA

Przetarg, o wartości 6 mln złotych, na przebudowę dworca Warszawa Stadion wygrała firma ZAB-BUD. Przystanek sąsiaduje bezpośrednio z budowanym Stadionem Narodowym. Nowy wygląd zyska także najbliższe otoczenie dworca. Oprócz tej inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują modernizację peronów i torów dla tej stacji.

Dworzec Warszawa Stadion
Autor: PKP SA

Wykonawca przeprowadzi prace w systemie „projektuj i buduj”. Prace nad projektem mają zakończyć się do końca III kwartału 2010 roku. Pod koniec roku rozpoczną się prace budowlane, które potrwają do końca I kwartału 2012 roku.
Dworzec Warszawa Stadion zostanie odnowiony, zyska bardziej estetyczny wygląd, ale jego elewacja pozostanie, z wyjątkiem drobnych zmian, w niezmienionym kształcie. Zainstalowany zostanie nowoczesny system informacji dla pasażerów, a także nowy system nagłośnienia. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowany zostanie monitoring połączony z centralnym systemem monitoringu warszawskich dworców i systemem kamer Miasta Warszawa. Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.
Budynek będzie miał nowe, automatycznie otwierane wejście do holu głównego. Wymienione zostaną posadzki, odnowiona zostanie cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Zainstalowany zostanie nowy system wentylacji, wodno-kanalizacyjny i elektryczny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej