Dworzec kolejowy Terespol przekazany wykonawcy

2010-06-01 13:06
Wizualizacja dworca w Terespolu
Autor: PKP S.A.

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Lublinie wybrał wykonawcę przebudowy dworca kolejowego Terespol. Wartość inwestycji przekroczy 8 mln zł. 31 maja 2010 r. obiekt został udostępniony wykonawcy.

21 maja 2010 r. PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Lublinie ogłosił wyniki przetargu na wybór wykonawcy przebudowy dworca kolejowego Terespol. Spośród trzech propozycji najkorzystniejsza okazała się oferta Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Budomex” z siedzibą w Białej Podlaskiej. Cena zaoferowana za wykonanie przedmiotu zamówienia wynosi 8 173 891,25 zł brutto. Jednocześnie dokonano wyboru firmy, która pełnić będzie funkcję Inwestora zastępczego dla realizacji tego zadania inwestycyjnego. Tu najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez firmę z Białej Podlaskiej - ZUB „Inżynier” Ireneusz Grasko.

31 maja 2010 r. budynek dworca został przekazany wykonawcy.

W wyniku zaplanowanych prac ogólnodostępne sanitariaty oraz kasy biletowe zostaną przystosowanie dla osób niepełnosprawnych. Pojawi się również winda, pomieszczenie na potrzeby opiekuna z dzieckiem oraz nowy punkt informacyjny. Zorganizowany zostanie ciąg komunikacyjny, który umożliwi osobom poruszającym się rowerami korzystanie z tunelu podziemnego przebiegającego pod układem torowym. Przebudowa obejmie również pomieszczenia ogólnodostępne. Realizacja projektu wpłynie na poprawę standardu obsługi podróżnych. Obiekt będzie bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Na dworcu zostanie zainstalowany monitoring oraz system ostrzegania o pożarze, co zwiększy bezpieczeństwo osób przebywających na dworcu. Zakończenie przebudowy planowane jest jeszcze w 2010 r.

Polskie Koleje Państwowe S.A. prowadzą w tej chwili proces inwestycyjny na ponad czterdziestu dworcach kolejowych. Do 2012 roku swoje funkcje, wygląd i dostępność dla pasażerów zmienią dworce we wszystkich regionach Polski i w miastach o różnej wielkości. Jest to największa modernizacja polskich dworców kolejowych od 20 lat!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej