Dwie dodatkowe inwestycje na Mazowszu

2010-07-23 12:48

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Środki zaoszczędzone w przetargach zostaną przeznaczone na przebudowę drogi Pniewy – Rembertów w powiecie grójeckim i ulepszenie nawierzchni dróg żwirowych na terenie gminy Bodzanów. O dofinansowaniu projektów zadecydował Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

- Zaoszczędzone w ramach przetargów środki przekazujemy na dodatkowe drogi z listy, która wcześniej pozytywnie przeszła merytoryczną weryfikację – powiedział wojewoda Jacek Kozłowski.

Dzięki dofinansowaniu zmodernizowanych zostanie 5,8 km trasy w powiecie grójeckim i 2,5 km dróg w gminie Bodzanów. Dodatkowo ze względu na straty powodziowe wojewoda zdecydował o zwiększeniu o 314 tys. zł już przyznanego wsparcia dla Nowego Dworu Mazowieckiego i gminy Pomiechówek.

W 2010 r. ogólna liczba zakwalifikowanych inwestycji w województwie mazowieckim wynosi 88 (34 projektów powiatowych, 54 gminnych) na sumę 92,2 mln zł (48,5 mln zł na gminne i 43,7 mln zł na powiatowe), a całkowita liczba kilometrów dróg przebudowanych, wyremontowanych lub zbudowanych to ponad 327.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. Dzięki zrealizowanym inwestycjom drogowym poprawią się warunki życia mieszkańców oraz atrakcyjność terenów i podmiotów gospodarczych, a także dostępność komunikacyjna ośrodków będących lokalnymi centrami wzrostu gospodarczego. W 2009 r., w ramach programu, w województwie mazowieckim zrealizowano 76 projektów (28 powiatowych i 48 gminnych). Inwestycje objęły łącznie 230 km dróg i dofinansowano je kwotą 62,5 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej