DTZ ma 33 nieruchomości

2010-07-01 12:52

Na początku maja, firma DTZ została wybrana przez Macquarie Capital Funds (Europe) Limited do świadczenia usług Property and Asset Management (zarządzania nieruchomościami) dla pięciu centrów handlowych w Polsce, o łącznej powierzchni przekraczającej 300 000 m2. Wraz z przejęciem nowego portfela, co nastąpiło 1 lipca 2010 r., DTZ umocnił swoją pozycję w Polsce jako zarządca 33. nieruchomości o łącznej powierzchni przekraczającej 1,5 mln m2 (z czego 16 obiektów to centra handlowe).

Centra handlowe, którymi zarządzać będzie DTZ rozproszone są po całej Polsce i znajdują się w Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach, Gliwicach oraz w Krakowie. Obiekty te dysponują nowoczesną powierzchnią handlową, atrakcyjną dla najemców i klientów. Wszystkie charakteryzują się dogodnym dojazdem, zarówno środkami komunikacji miejskiej jak i samochodem:

  • Centrum Handlowe Turzyn w Szczecinie, zostało otwarte w 2001 r.. Jest to dwupoziomowe centrum posiadające dwa poziomy zadaszonego parkingu mieszczącego 810 samochodów. Do dyspozycji klientów centrum jest hipermarket Carrefour, który otoczony jest przez 81 sklepów. Łączna powierzchnia najmu wynosi 27 000 m2.
  • Centrum Handlowe Borek we Wrocławiu zostało otwarte w październiku 1999. Jest to jednopoziomowa galeria handlowa z małą antresolą i dużym parkiem z na blisko 1300 samochodów. Poza hipermarketem Carrefour znajduje się tam 75 sklepów. Łączna powierzchna najmu przekracza 32 000 m2.
  • Centrum Handlowe Dąbrówka w Katowicach również zostało otwarte w październiku 1999 i jest jednopoziomową galerią handlową z dużym parkingiem mieszczącym 1040 samochodów. Całkowita powierzchnia najmu przekracza 23 000 m2 a hipermarketowi Carrefour towarzyszą 23 mniejsze sklepy.
  • Centrum Handlowe Arena w Gliwicach zostało otwarte we wrześniu 2006 i jest jednopoziomową galerią handlową z parkingiem na 1350 samochodów. Łączna powierzchnia najmu wynosi 25 000 m2 na której znajduje się Carrefour i 76 sklepów.
  • Centrum Handlowe Zakopianka w Krakowie zostało otwarte w październiku 1998 i jest jednopoziomową galerią handlową z kompleksem kinowym i parkingiem na 2200 samochodów. Łączna powierzchnia najmu przekracza 48 000 m2,, na której znajduje się hipermarket Carrefour i 83 sklepy.

Zakres usług property management świadczonych przez DTZ będzie obejmować codzienna obsługę nieruchomości w tym: marketing, księgowość nieruchomości, księgowość korporacyjną, kontrolę zobowiązań oraz obsługę techniczną. Jako osoba zarządzająca całym projektem została wyznaczona Agnieszka Muż, która objęła stanowisko Portfolio Property Managera.

- Jestem podekscytowana nowym projektem i zarazem przekonana, że nasze usługi Property and Asset Managment przyniosą wysoki poziom satysfakcji dla właściciela nieruchomości, najemców i klientów a także lokalnych społeczności. Bardzo się cieszę, że będę mogła blisko współpracować z doświadczonymi zespołami pracowników, którzy już znajdują się w zarządzanych obiektach – mówi Agnieszka Muż, Portfolio Property Manager w DTZ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej