Drogi na EURO 2012: Polska i Ukraina podpisały "mapę drogową"

2010-10-04 10:57
Polska i Ukraina podpisały mapę drogową
Autor: Ministerstwo Sportu i Turystyki

30 września br., Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz oraz wicepremier Ukrainy Borys Kolesnikow podpisali w Warszawie "mapę drogową" Polski i Ukrainy, która określa obszary współpracy obu krajów w procesie przygotowań do organizacji UEFA EURO 2012TM.

- Wchodzimy w końcową fazę realizacji inwestycji infrastrukturalnych i przechodzimy do działań miękkich jak m.in. bezpieczeństwo i przemieszczanie się kibiców - powiedział Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz po podpisaniu "mapy drogowej", której podstawowymi obszarami wspólnych polsko-ukraińskich działań są kwestie związane z bezpieczeństwem, ruchem granicznym, wspólną przestrzenią lotniczą, zabezpieczeniem medycznym oraz działaniami promocyjnymi.

Podpisanie umowy poprzedziło IV posiedzenie polsko-ukraińskiego komitetu ds. przygotowania i przeprowadzenia EURO 2012, któremu przewodniczyli premierzy Polski i Ukrainy Donald Tusk oraz Mykoła Azarow. W czasie rozmów dokonano przeglądu stanu przygotowań Polski i Ukrainy do organizacji turnieju oraz omówiono założenia "mapy drogowej".

Premier Donald Tusk przyznał, że jest pod dużym wrażaniem przyspieszenia prac na Ukrainie oraz zapewnił, że Polska była zawsze za symetryczną organizacją turnieju i liczy na potwierdzenie tego podczas przyszłotygodniowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA w Mińsku.

- Dzisiaj spotykają się dwaj partnerzy, którzy udowodnili, że dali radę. Dzięki EURO 2012 Polska i Ukraina mogą dokonać wielkich rzeczy i cała Europa zobaczy dwa dumne kraje - powiedział premier Donald Tusk.

Szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow przyznał, że dla Ukrainy organizacja EURO 2012, to nie tylko piłka nożna, ale również szansa na rozwój kraju i integracją z Europą Zachodnią.

Na zakończenie spotkania premier Azarow zaproponował stronie polskiej, aby posiedzenia komitetu polsko-ukraińskiego odbywały się dwa razy w roku, co ma umożliwić szybsze rozwiązywanie problemów związanych z organizacją mistrzostw Europy.

Spotkanie ministra Giersza z wicepremierem Ukrainy (29 września 2010, Warszawa)
Autor: Ministerstwo Sportu i Turystyki 29 września br., Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz spotkał się na Stadionie Narodowym w Warszawie z wicepremierem Ukrainy odpowiedzialnym za przygotowania do EURO 2012 Borysem Kolesnikowem.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej