Droga S8 (Salomea – węzeł Opacz w Warszawie): otwarcie zgodnie z planem

2011-01-14 11:05

Nie ma żadnego zagrożenia dla realizacji miejskiego odcinka trasy S8 Salomea – Wolica w związku z uchyleniem decyzji środowiskowej dla tej inwestycji przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Decyzja dotycząca budowy fragmentu od Alej Jerozolimskich do trasy ekspresowej S2 została już skonsumowana poprzez rozpoczęcie prac budowlanych i siłą rzeczy, zgodnie z obowiązującym prawem, jest obowiązująca. Nie można również podważyć na tej podstawie pozwolenia na budowę dla tego odcinka S8.

Art. 31 1. Kodeksu postępowania administracyjnego mówi, że "nie stwierdza się nieważności ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, jeżeli wniosek o stwierdzenie nieważności tej decyzji został złożony po upływie 14 dni od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna, a inwestor rozpoczął budowę drogi".

Tym samym odcinek trasy S8 Salomea – węzeł Opacz (odcinek miejski), który jest już realizowany na podstawie umowy podpisanej między GDDKiA i wykonawcą 30 grudnia 2010 r. może być realizowany nadal. Pierwsze prace GDDKiA rozpoczęła tu już w sierpniu 2010 r. dokonując szeregu prac rozbiórkowych.

Fragment Salomea – węzeł Opacz ma być gotowy w III kwartale 2012 r., ale przejezdność będzie tu zapewniona na koniec maja 2012 r. (w związku z UEFA EURO 2012).

Pozostały odcinek trasy S8 w kierunku Wolicy będzie realizowany w terminie późniejszym. W ciągu miesiąca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży nowe materiały niezbędne do uzyskania nowej decyzji środowiskowej dla tego odcinka do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Odcinek ten będzie budowany na podstawie nowej decyzji środowiskowej, która zostanie wydana przez RDOŚ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej