Droga ekspresowa S8 - budowa kolejnego odcinka. GDDKiA wybrała wykonawcę

2011-08-02 12:40
Budowa trasy S8 - węzeł Konotopa
Autor: www.gddkia.pl

GDDKiA wybrała wykonawcę budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłem Róża, a Wrocławiem. Roboty drogowe wykona Budimex.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), wybrała na drodze przetargu wykonawcę budowy kolejnego odcinka drogi S8. Roboty drogowe obejmą odcinek węzeł Róża - Wrocław i będa realizowane przez Budimex.
Wartość kontraktu wynosi 689 243 963, 78 złotych netto. Roboty drogowe mają rozpocząć się w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Na wykonanie budowy Budimex na 27 miesięcy.

Droga ekspresowa S8 

Droga ekspresowa S-8 odcinek Róża – węzeł „Wrocław” (skrzyżowanie z autostradą A-1). Nazwa „Wrocław” jest nazwą roboczą, przyjętą na czas prowadzenia robót.
W przyszłości węzeł będzie się nazywał „Łódź – Południe”. Droga ekspresowa S8 na tym odcinku, pozwoli w przyszłości ominąć od południa aglomerację łódzką, dojechać do autostrady A-1, skąd można pojechać na południe w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, lub na północ w stronę Gdańska. Istnieje także możliwość zjazdu z autostrady A-1 na autostradę A-2 w Strykowie i dalszą podróż w kierunku stolicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej