Droga ekspresowa S8 - budowa kolejnego odcinka. GDDKiA wybrała wykonawcę

2011-08-02 12:40
Budowa trasy S8 - węzeł Konotopa
Autor: www.gddkia.pl

GDDKiA wybrała wykonawcę budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłem Róża, a Wrocławiem. Roboty drogowe wykona Budimex.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), wybrała na drodze przetargu wykonawcę budowy kolejnego odcinka drogi S8. Roboty drogowe obejmą odcinek węzeł Róża - Wrocław i będa realizowane przez Budimex.
Wartość kontraktu wynosi 689 243 963, 78 złotych netto. Roboty drogowe mają rozpocząć się w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Na wykonanie budowy Budimex na 27 miesięcy.

Droga ekspresowa S8 

Droga ekspresowa S-8 odcinek Róża – węzeł „Wrocław” (skrzyżowanie z autostradą A-1). Nazwa „Wrocław” jest nazwą roboczą, przyjętą na czas prowadzenia robót.
W przyszłości węzeł będzie się nazywał „Łódź – Południe”. Droga ekspresowa S8 na tym odcinku, pozwoli w przyszłości ominąć od południa aglomerację łódzką, dojechać do autostrady A-1, skąd można pojechać na południe w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, lub na północ w stronę Gdańska. Istnieje także możliwość zjazdu z autostrady A-1 na autostradę A-2 w Strykowie i dalszą podróż w kierunku stolicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej