Droga ekspresowa S7: Lotos wybuduje MOP

2012-01-16 12:03
MOP-droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Droga ekspresowa S7

Droga ekspresowa S7 w województwie świętokrzyskim zyska MOP. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozstrzygnęła przetarg na dzierżawę terenu. MOP wybuduje spółka Lotos za kwotę ponad 20 mln złotych netto.

Droga ekspresowa S7 w województwie świętokrzyskim, w Suchedniowie (na odcinku Skarżysko-Kamienna - Występa) zyska MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych).

Przeczytaj również: Droga ekspresowa S8: GDDKiA podpisała kolejne umowy o roboty drogowe

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Kielcach, rozstrzygnęła przetarg na dzierżawę terenu pod inwestycję. MOP przy drodze S7 wybuduje spółka Lotos. Umowa o roboty budowlane z wykonawcą opiewa na 27 mln złotych netto.

Droga ekspresowa S7 i MOP

MOP zostanie wybudowany w Suchedniowie, po zachodniej stronie drogi ekspresowej S7. W ramach inwestycji spółka Lotos wybuduje obiekt w ciągu 18 miesięcy od rozpoczęcia robót. MOP będzie obiektem drugiej klasy - zostanie wyposażony w stację benzynową, lokale gastronomiczne oraz miejsca parkingowe.
W przyszłości GDDKiA planuje wybudować MOPy wzdłuż całej drogi ekspresowej drogi S7. Wówczas obiekty te zostaną wybudowane m.in. w Szewcach po obu stronach budowanej obwodnicy Kielc.
W ramach przedsięwzięcia został już ogłoszony przetarg na budowę Miejsca Obsługi Podróżnych po wschodniej stronie drogi ekspresowej w Suchedniowie.

MOPy w Polsce

Aktualnie na terenie kraju działa 17 Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP), którymi zarządza GDDKiA.
W 2012 roku, liczba ta ma zwiększyć się do 56. GDDKiA szacuje, że do roku 2015 wpływy z dzierżawy nieruchomości MOP przekroczą 500 mln złotych, a do roku 2032 nawet 5 mld złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej