DOM SHOW Architektura i Biznes 2011

2011-08-05 13:52

We Wrocławiu po raz czwarty odbyły się targi Dom Show 2011. Podczas wydarzenia zaprezentowano najlepsze realizacje przestrzeni zewnętrznych. Jak co roku, wydarzenie odbyło się w centrum handlowych - Galeria Dominikańska. Celem przedsięwzięcia jest promowanie rewitalizacji miejskiej architektury.

DOM SHOW to impreza na stałe wpisana w kalendarz wrocławskich wydarzeń. Podczas tegorocznych targów, zostały zaprezentowane zrewitalizowane i planowane obiekty architektoniczne na terenie Wrocławia oraz najnowsze inwestycje deweloperów. Ponad 200 tysięcy osób, które odwiedziło targi DOM SHOW 2011 mogło zobaczyć jak Wrocław pięknieje od podwórka. Zarząd Zasobu Komunalnego miasta zorganizował wystawę najpiękniej zrewitalizowanych placy.

Dzięki przedstawieniu zakończonych już inwestycji rewitalizacyjnych uczestnicy zapoznali się z odnowioną architekturą miasta. W Galerii Dominikańskiej zwiedzający mieli okazję podziwiać zaprojektowane przez studentów ASP i WSH ( Wyższej Szkoły Humanistycznej), projekty mebli miejskich oraz zagospodarowania przestrzeni.

Tradycyjnie studenci stoczyli "Bitwę Kreatywną" na najlepszy projekt ożywienia i zagospodarowania przestrzeni miasta. Trzy drużyny młodych architektów, pracowały pod hasłem „Incydenty w przestrzeni miejskiej”. Rywalizacja odbyła się pod czujnym okiem jury – inżynierów, architektów i wykładowców. Młodzi projektanci wzięli na warsztat między innymi, rondo Powstańców Śląskich, czy jedno z podwórek przy ulicy Oławskiej. Jak co roku, wręczono Diamenty Architektury. Nagroda została przyznana przez organizatorów Dom Show 2011 - agencję Oxxford Design. Tegoroczne wyróżnienie trafiło do rąk studentów ASP, za koncepcję ożywienia przystanku tramwajowego na wrocławskim Tarnogaju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej