Dom, który rośnie

2007-11-14 16:16

Budując dom, często nie wiadomo, ile osób w nim zamieszka. Gdy rodzina się powiększa, budynek, który wcześniej wydawał się przestronny, nagle okazuje się niewystarczajacy. W tej sytuacji rozwiązania są dwa: albo pogodzenie się z niedogodnościami, albo wymiana domu na większy. ES Polska proponuje jednak inne wyjście: dom, który rośnie.

"Rosnący dom" to program, który powstał głównie z myślą o ludziach młodych. Z jednej strony ta najmłodsza grupa klientów nie dysponuje jeszcze wystarczającymi środkami finansowymi, z drugiej nie wie, jak liczna będzie rodzina w przyszłości. A dom, który się rozrasta, jak zapewniają autorzy koncepcji, ma duży potencjał i wiele opcji przebudowy - powiększa się razem z rodziną i jej potrzebami. Możliwe jest to dzięki zastosowanej technologii i przyjętym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Dostosowują one budynki do warunków późniejszej rozbudowy w taki sposób, że prace budowlane nie zakłócają codziennego funkcjonowania rodziny. - Młodzi ludzie często nie są w stanie przewidzieć, o ile osób powiększy się rodzina. "Rosnący dom" to dla nich rozwiązanie - mówi  Michal Jalovecký, prezes firmy ES Polska. - Warto podkreślić, że projekt domu został pomyślany tak, by w trakcie dobudowywania poszczególnych części nie ingerowało to w jego wewnętrzną konstrukcję.Jego podstawowy moduł można powiększyć z wariantu 3+1 do wariantu 5+1+garaż. Pokazane jest to na zdjęciach poniżej.


                                                                Wariant 3+1                             Wariant 5+1+garaż                                                            

Dla "rosnącego domu" przygotowany został również specjalny program finansowania inwestycji. Polega on na tym, że jeszcze na początku prac projektowych klient  ustala ewentualną, końcową wersję budynku, a analityk finansowy opracowuje program finansowania rozbudowy domu, uwzględniając wymagania rodziny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej