Dom, który rośnie

2007-11-14 16:16

Budując dom, często nie wiadomo, ile osób w nim zamieszka. Gdy rodzina się powiększa, budynek, który wcześniej wydawał się przestronny, nagle okazuje się niewystarczajacy. W tej sytuacji rozwiązania są dwa: albo pogodzenie się z niedogodnościami, albo wymiana domu na większy. ES Polska proponuje jednak inne wyjście: dom, który rośnie.

"Rosnący dom" to program, który powstał głównie z myślą o ludziach młodych. Z jednej strony ta najmłodsza grupa klientów nie dysponuje jeszcze wystarczającymi środkami finansowymi, z drugiej nie wie, jak liczna będzie rodzina w przyszłości. A dom, który się rozrasta, jak zapewniają autorzy koncepcji, ma duży potencjał i wiele opcji przebudowy - powiększa się razem z rodziną i jej potrzebami. Możliwe jest to dzięki zastosowanej technologii i przyjętym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Dostosowują one budynki do warunków późniejszej rozbudowy w taki sposób, że prace budowlane nie zakłócają codziennego funkcjonowania rodziny. - Młodzi ludzie często nie są w stanie przewidzieć, o ile osób powiększy się rodzina. "Rosnący dom" to dla nich rozwiązanie - mówi  Michal Jalovecký, prezes firmy ES Polska. - Warto podkreślić, że projekt domu został pomyślany tak, by w trakcie dobudowywania poszczególnych części nie ingerowało to w jego wewnętrzną konstrukcję.Jego podstawowy moduł można powiększyć z wariantu 3+1 do wariantu 5+1+garaż. Pokazane jest to na zdjęciach poniżej.


                                                                Wariant 3+1                             Wariant 5+1+garaż                                                            

Dla "rosnącego domu" przygotowany został również specjalny program finansowania inwestycji. Polega on na tym, że jeszcze na początku prac projektowych klient  ustala ewentualną, końcową wersję budynku, a analityk finansowy opracowuje program finansowania rozbudowy domu, uwzględniając wymagania rodziny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej