"Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz" – konferencje dla konserwatorów zabytków i architektów (Lublin)

2011-03-03 9:47
Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o. Terminy konferencji „Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz”: Wrocław – 8 marca, Poznań – 15 marca, Lublin – 23 marca 2011 r.

Zapraszamy na kolejną konferencję, organizowaną przez Xella Polska z cyklu "Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz", na której zostaną zaprezentowane rozwiązania, dzięki którym budynki mogą zachować oryginalny wygląd elewacji, przy jednoczesnej poprawie parametrów cieplnych. Spotkanie odbędzie się 23 marca w Lublinie. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Niewystarczająca izolacyjność termiczna ścian charakteryzuje wiele pięknych budynków o zabytkowej, niepowtarzalnej elewacji. Ochrona konserwatorska, której podlegają te obiekty uniemożliwia docieplenie budynku od zewnątrz. Co więcej, ochrona budynków zabytkowych powinna również uwzględnić wpływ wilgoci, która może przyczynić się do rozwoju mikroorganizmów i wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Proponowane przez firmę Xella płyty Ytong Multipor, przeznaczone do ocieplenia od wewnątrz są nowoczesnym, skutecznym, a także przyjaznym środowisku rozwiązaniem tych problemów.

– Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliski jest temat rewitalizacji i ochrony zabytków do wzięcia udziału w marcowych konferencjach (spotkania odbyły się już we Wrocławiu i Poznaniu). Chcemy przedstawić naszą propozycję poprawy parametrów termoizolacyjnych obiektów zabytkowych, szczególnie gdy zastosowanie standardowych metod jest niemożliwe – mówi jeden z prelegentów Piotr Harassek, junior product manager Ytong Multipor.

Logo Ytong Multipor
Autor: Xella Polska Sp .z o.o.

Tematy omawiane na marcowych konferencjach dotyczą zagadnień związanych z fizyką budowli, ze szczególnym uwzględnieniem docieplenia ścian od wewnątrz. Zaprezentowana zostanie również specyfikacja i właściwości bloczków YTONG MULTIPOR, mineralnego materiału izolacyjnego.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie: www.budowane.pl/konferencja_zabytki. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Wiosenne spotkania z konserwatorami zabytków to już trzecia edycja spotkań poświęconych tematyce dociepleń od wewnątrz. Pierwsza konferencja z tego cyklu, odbyła się w maju ubiegłego roku w Warszawie, kolejne w listopadzie w Toruniu i Katowicach. Obie odsłony zgromadziły łącznie ponad 200 uczestników, co świadczy o znacznym zainteresowaniu branży poruszanym zagadnieniem.
Zobacz: Relacja wideo z konferencji w Warszawie 

Paleta Ytong Multipor
Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej