Deweloperem Roku 2008 w Polsce jest...Ghelamco Poland

2008-11-21 14:41
Deweloperem Roku 2008 w Polsce jest...Ghelamco Poland
Autor: Ghelamco Poland Deweloperem Roku 2008 w Polsce jest...Ghelamco Poland

Belgijska firma, działająca od 17. lat na naszym rynku, Ghelamco Poland trzeci raz z rzędu zyskała tytuł Dewelopera Roku w Polsce. Również tegoroczna inwestycja dewelopera - Marynarska Business Park - zyskała uznanie jurorów. Ukończony wiosną biurowiec uznany został za Najlepszy Projekt Zrealizowany w Polsce w 2008 roku spośród wszystkich zgłoszonych w kategoriach projektów magazynowych, biurowych i mieszkaniowych.

"Przyznane nagrody są przede wszystkim potwierdzeniem, że przyjęta przez nas strategia działania sprawdza się, a produkty dostarczane przez Ghelamco Poland na rynek, cieszą się uznaniem przedstawicieli branży. Takie wyróżnienie cieszy nas szczególnie i dowodzi zarówno silnej pozycji Ghelamco na polskim rynku, jak i konsekwencji w działaniu" - mówił, po otrzymaniu wyróżnienia podczas gali w hotelu InterContinental, Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

O tytuł Dewelopera Roku 2008 ubiegało się 17. działających na polskim rynku deweloperów. Sędziami konkursu byli specjaliści branży nieruchomości, przedstawiciele firm doradczych, agencji obrotu nieruchomościami i przedsiębiorstw budowlanych. Sam tytuł przyznany został w uznaniu sukcesów rynkowych, m.in. za największą transakcję sprzedaży na rynku (Marynarska Business Park sprzedana za kwotę 167 mln euro firmie DEGI International), sprzedaż Bema Plaza we Wrocławiu (za 106 mln euro funduszowi Deka-ImmobilienFonds) oraz największą transakcję najmu rynku biurowego poza Warszawą (14 000 m2 wynajęte spółce Google w budynku Bema Plaza we Wrocławiu). W momencie sprzedaży oba wspomniane budynki były nie tylko wynajęte niemal w 100%, ale również zagospodarowane przez najemców. Jury zwróciło uwagę przede wszystkim na wysoką klasę oddawanych przez Ghelamco Poland budynków, a także terminowość i dostosowanie ich do potrzeb najemców.

Nagrodzony tytułem Najlepszej Inwestycji Roku kompleks biurowy Marynarska Business Park to największy kompleks biurowy wybudowany do tej pory przez Ghelamco w Polsce. Zespół budynków o łącznej powierzchni 45 000 m2 jest również największą inwestycją biurową oddaną w tym roku do użytku w naszym kraju. Na tle innych Marynarska Business Park wyróżnia się znakomitymi warunkami pracy dla najemców - dużą dostępnością światła dziennego, możliwością elastycznego kształtowania przestrzeni oraz wysokim wskaźnikiem dostępności miejsc parkingowych. W chwili oddania do użytku ponad 90% powierzchni biurowych znalazło swoich najemców.
Elewację Marynarska Business Park tworzą szklane fragmenty, uzupełnione wykończeniami z piaskowca oraz stali. Wewnątrz jest zielone patio z fontanną oraz elementami małej architektury. Dzięki skali i architekturze kompleks stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych budowli Warszawy.
W tym roku, w konkursie organizowanym przez Construction & Investment Journal (pismo zajmujące się rynkiem nieruchomości w Europie Centralnej i Wschodniej) brało udział blisko 40 firm działających na polskim rynku. Nagrody CIJ Awards przyznawane są od 2002 roku w Polsce w 11. kategoriach. Oprócz Polski nagrody przyznawane są również w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej