Danuta Jabłońska na czele PARP-u

2007-05-23 17:59

Od 26 października 2006 r. na czele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości stoi kobieta. Tego dnia minister gospodarki, Piotr Woźniak powołał na stanowisko prezesa PARP-u Danutę Jabłońską. Tym samym został rozstrzygnięty konkurs na to właśnie stanowisko.

Danuta Jabłońska ukończyła neofilologię na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w SGH na kierunku Handel Zagraniczny oraz studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej UW i Uniwersytetu w Maastricht.

Ma ponad 18-letni staż pracy, m.in. w Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego, w centralach handlu zagranicznego, w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych oraz w Krajowym Stowarzyszeniu Agencji Rozwoju Regionalnego. Od sierpnia 2003 roku do stycznia br. pełniła funkcję dyrektor Departamentu Zarządzania Programem Wzrostu Konkurencyjności Gospodarki w Ministerstwie Gospodarki, a od lutego do października 2006 r. dyrektora w Departamencie Rozwoju Gospodarczego. W Ministerstwie Gospodarki i Pracy pracowała przez ponad 7 lat, z czego ostatnie cztery zajmowała się problematyką funduszy strukturalnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej