Danfoss w Pekinie

2008-08-08 14:43

Tuż przed rozpoczęciem igrzysk, w Pekinie został oddany do użytku luksusowy hotel "The Beijing 7-star Morgan Plaza". W apartamentach wykorzystane zostały produkty Danfoss z serii X-tra CollectionTM.

Danfoss dostarczył 236 zestawów X-tra CollectionTM, które zostały zamontowane w ekskluzywnych pokojach hotelowych.
Linia X-tra CollectionTM przeznaczona jest do regulacji grzejników łazienkowych. Każdy zestaw składa się z zaworu termostatycznego, zaworu odcinającego i głowicy termostatycznej RAX lub ogranicznika temperatury powrotu RTX. Unikalny design oraz dostępność wielu wariantów kolorystycznych przyniosła serii X-tra CollectionTM prestiżowe nagrody: IF Design Award oraz DESIGN Plus.

Ceremonia otwarcia olimpiady odbyła się 8 sierpnia 2008 roku. Najbardziej zamożnym kibicom sportów olimpijskich Pekiński Morgan Plaza (na zdjęciach) oferuje swoje apartamenty. Ten jeden z zaledwie czterech 7-gwiazdkowych hoteli na świecie, znajduje się naprzeciwko Głównego Stadionu Olimpijskiego, czyli Ptasiego Gniazda oraz imponującego Narodowego Ośrodka Wodnego, znanego jako "Water Cube". Goście zatrzymujący się w tym 48-piętrowym hotelu, mają do dyspozycji teren o powierzchni prawie 10 hektarów, gdzie znajdują się centra handlowe, modne apartamenty, najlepsza na świecie restauracja japońska, a nawet świątynia.

Danfoss Sp. z o.o. powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice. Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, a także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Oferuje produkty z sektorów tj.: chłodnictwo, ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja, przemysł oraz gospodarka wodno-ściekowa.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 800 osób. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Reputacji i opublikowanych w tygodniku Forbes - Danfoss jest 12. firmą na świecie pod względem reputacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej