Czwarta fabryka Baumitu na ukończeniu

2010-07-06 11:32
Fabryka Baumitu na ukończeniu
Autor: Baumit

W Pobiedziskach k. Poznania powstaje czwarta fabryka Baumitu, producenta materiałów budowlanych. Zakład wyprodukuje rocznie 250 tys. ton suchych mieszanek tynkarskich, gipsów, farb, zapraw murarskich i klejących.

Nowa fabryka Baumit powstaje w Wielkopolsce na specjalnie przygotowanych przez władze gminy Pobiedziska obszarach przeznaczonych pod aktywność biznesową. Tereny te wygrały ogólnopolski konkurs "Grunt na Medal" organizowany przez Ministerstwo Gospodarki i PAIiIZ. Ideą corocznego konkursu jest wybór najlepszych terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w poszczególnych województwach oraz promowanie ich wśród inwestorów krajowych i zagranicznych. Ale nie tylko to przesądziło o wyborze lokalizacji.

– Zdecydowaliśmy się na Pobiedziska ze względu na szereg ważnych z punktu widzenia produkcji materiałów budowlanych czynników – mówi Ryszard Szymański, prezes firmy Baumit. – Braliśmy pod uwagę przede wszystkim znajdujące się tu surowce niezbędne do wytwarzania naszych produktów, oraz atrakcyjne warunki inwestycyjne. To nasza czwarta w Polsce (po Łowiczu, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim) fabryka, w której produkcja oparta będzie na najwyższych europejskich standardach. W ciągu roku nowy zakład wyprodukuje ponad 250 tys. ton materiałów budowlanych. W połączeniu z pozostałymi fabrykami, zwiększa to znacznie naszą pozycję w branży.

Oficjalne otwarcie nowego zakładu w Pobiedziskach zaplanowano na maj 2011 r. Obecnie na ukończeniu są już najważniejsze prace budowlane.

– Gotowa jest konstrukcja 57-metrowej wieży technologicznej oraz hala produkcji suchych materiałów – mówi Andrzej Prymas, kierownik fabryki Baumit w Pobiedziskach.

Pierwsze testy urządzeń technologicznych rozpoczną się jeszcze w sierpniu tego roku. Zgodnie z planami na początku przyszłego roku fabryka powinna osiągnąć zakładane zdolności produkcyjne.

W nowym zakładzie rozpoczęto również proces rekrutacyjny pracowników.
– Liczba zatrudnionych będzie rosła w miarę rozwoju inwestycji – dodaje Andrzej Prymas. - Docelowo w fabryce znajdzie zatrudnienie blisko 100 osób. Kompletowanie załogi zaczęło się od kadry technicznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej