Complex S.A. realizuje cele emisyjne

2008-09-04 14:40

Realizując cele emisyjne, Complex S.A. - krajowy producent i dystrybutor części maszyn i łożysk tocznych zakończył prace związane z uruchomieniem centrum logistycznego w Strykowie koło Łodzi, przy autostradzie A2. Jednocześnie spółka dokonała przejęcia firmy Quinto - producenta maszyn i urządzeń dla górnictwa oraz do obróbki plastycznej metali.

Nowoczesne Centrum Logistyczne Complex S.A. (na zdjęciu) zlokalizowane zostało w strategicznym położeniu geograficznym w pobliżu planowanego skrzyżowania autostrad A1/A2. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 8 września 2008 r. Centrum odpowiada światowym standardom logistycznym. Oparte jest na dedykowanej i przygotowanej przez specjalistów koncepcji, dodatkowo wspieranej najnowszymi osiągnięciami techniki magazynowania i przemieszczania towarów. Centrum pracuje w oparciu o system klasy ERP II, natomiast procesami wewnątrz obiektu zarządza wyspecjalizowany i renomowany system klasy WMS. Wartość inwestycji to blisko 8 mln zł.

Centrum pozwoli na składowanie przeszło 30 000 artykułów (SKU) o maksymalnej masie do 10 000 ton, umożliwi realizację ponad 10 000 linii zleceń oraz ponad 1000 zamówień dziennie. Inwestycja zapewni Spółce optymalizację procesów logistycznych. Efektem będzie minimalizacja kosztów, przy jednoczesnym wzroście jakości obsługi (rozszerzenie zakresu usług logistycznych, optymalne wykorzystanie inwestowanych środków, podniesienia jakości obsługi klientów).

Centrum Logistyczne Complex S.A. w liczbach:
- strefa regałów wysokiego składowania na ponad 10 000 miejsc paletowych, co daje pojemność ponad 8000 ton,
- strefa 23 windowych regałów dynamicznych o łącznej nośności ponad 600 ton i pozwalająca na składowanie w ponad 50 000 lokalizacji,
- strefa regałów przepływowych o pojemności ponad 19 000 kartonów o łącznej nośności blisko 500 ton,
- system inteligentnych przenośników o długości jednego kilometra,
- linia do wewnętrznego obrotu odpadami opakowaniowymi zakończona formowaniem prasowanych surowców wtórnych.

"Uruchomienie Centrum Logistycznego zapewni optymalną i efektywną obsługę naszych klientów. Wiąże się to z polepszeniem zakresu przepływów materiałowych od chwili przyjęcia do magazynu, aż do wysyłki i załadunku. Cała inwestycja zapewni redukcję kosztów przy jednoczesnym wzroście wydajności" - mówi Ryszard Petrykowski, Członek Zarządu COMPLEX S.A.

Zgodnie z zapowiedziami Complex S.A. zrealizował także drugi z celów emisyjnych. Spółka dokonała akwizycji podmiotu, w celu dywersyfikacji oferty i zwiększenia tempa rozwoju organicznego. Dnia 29 sierpnia 2008 r. Complex S.A. podpisał umowę ze Spółką Quinto, producentem urządzeń i aparatury przemysłowej dla górnictwa i kopalnictwa, na nabycie 70% udziałów w firmie z Radzionkowa.

Quinto jest m.in. producentem specjalistycznej aparatury precyzyjnej dla górnictwa oraz krawędziarko-zgniatarek do blach. Klientami spółki są firmy z branży górnictwa głębinowego i odkrywkowego, energetyki, przemysłu chemicznego i stoczniowego. Quinto dostarcza swoje produkty na rynek polski oraz m.in. do Niemiec, Austrii, Holandii, Danii, Czech Rosji, Ukrain, Turcji i USA. Spółka posiada certyfikat Głównego Instytutu Górnictwa oraz ISO 9001 akredytowany przez TÜV Rheinland. W 2007 r. firma miała 24,2 mln zł przychodów i prawie pół miliona zysku netto.

"Zrealizowana akwizycja pozwoli nam na poszerzenie oferty, a także na wejście w segment wysoce wyspecjalizowanych i zaawansowanych technologicznie urządzeń i maszyn. Niebagatelne znaczenie ma wymiana doświadczeń oraz pozyskanie zespołu wysokiej klasy specjalistów. Włączając spółkę do grupy Complex S.A. liczymy na wykorzystanie efektu synergii poprzez poszerzenie oferty dla obecnych i przyszłych klientów. W ocenie zarządu powinno to mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe w niedalekiej przyszłości" - dodaje Radosław Łodziato, Wiceprezes Zarządu COMPLEX S.A.

Complex S.A. od lat utrzymuje się na pozycji jednego z liderów produkcji i dystrybucji części maszyn na rynku polskim i środkowoeuropejskim. Do flagowych produktów spółki należy marka CX oraz HERTZ - najczęściej wykorzystywane w przemyśle ciężkim, budowlanym i meblarskim. Korzenie firmy sięgają 1993 r.
Spółka Complex S.A. notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 14 listopada 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej