Remont generalny krytej pływali w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Ciechanowie, rozpoczął się 13 września.
Umowę na prace remontowe, 6 września podpisali - Dariusz Marchlewski - dyrektor Domu Pomocy Społecznej oraz Marek konieczny - przedstawiciel wykonawcy - firmy Gutkowski.
Całkowita wartość robót wynosi 917 tys. złotych.
Prace budowlane potrwają 5 miesięcy.
Na czas remontu basen jest wyłączony z użytkowania.
Zakres remontu
- uszczelnienie i modernizacja basenowej niecki,
- remont systemu ogrzewania oraz klimatyzacji,
- wymiana ceramiki,
- odnowienie basenowej plaży,
- wymiana urządzeń rehabilitacyjnych,
Ogółem remont obejmie 1156 m3 powierzchni basenowej, w tym dużej niecki ( o wymiarach 12 x 8 m i głębokości 135 cm), małej niecki ( o wymiarach 4 x 8 m i głębokości 40 do 80 cm) oraz całego zaplecza.
Wykonawcą remontu jest firma Gutkowski - Jana Gutkowskiego z Leszna, która specjalizuje się w projektowaniu, modernizacji i budowie stacji uzdatniania wody, przepompowni, a od kilku lat również basenów i fontann.
Basen na terenie Domu Pomocy Społecznej nie był remontowany od momentu powstania placówki, czyli od 1998 roku. Wykonywane były jedynie bieżące prace konserwacyjne.
Basen jest jednym z niewielu w kraju o takiej wielkości, działających w domu pomocy społecznej. Pływalnia posiada system uzdatniania wody typu solankowego.
Remont basenu został dofinansowany z unijnych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie pokryje 85% kosztów inwestycji, natomiast 15% pochodzi z budżetu powiatu ciechanowskiego.