Chiny dla Europy

2008-03-14 14:50

Chiny to dziś jedna z najbardziej prężnych gospodarek świata, ale Chińczycy chcieliby, by jej rozwój wsparły europejskie korporacje. To właśnie do nich jest skierowana konferencja "Business in China", która odbędzie się 28-29 maja 2008 roku w Berlinie. Do realizacji jest 300 projektów, o wartości ponad 20 mld euro.

Inwestorzy dowiedzą się, jak zaistnieć na chińskim rynku. Dane gospodarcze, informacje o możliwościach inwestycyjnych i projektach już realizowanych zostaną zaprezentowane przez delegatów poszczególnych regionów Państwa Środka. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wyprawę do Berlina, mogą liczyć na pomoc w dyskusjach i negocjacjach, dotyczących różnych projektów. Przedsięwzięcia obejmują budownictwo, ale poza tym: motoryzację, rolnictwo, przemysł chemiczny, farmaceutyczny, energetykę, elektronikę, technologie informatyczne czy transport.

Business China
Autor: brak danych

- Chiny potrzebują wsparcia technicznego, które umożliwi dalszy rozwój gospodarki. Wydaje się, że dla inwestorów europejskich, w tym polskich jest to sytuacja idealna - mówi Christian Treichel, dyrektor firmy Berlin Partner. - Nasz cel? To ułatwienie dialogu i budowa relacji biznesowych, w kluczowych obszarach.

Ale Chińczycy oczekują też kreatywności od europejskich firm. Chcieliby, by te rozwinęły u nich działalność według własnych projektów. Zainteresowani zostaną skontaktowani z właściwymi reprezentantami chińskiego rządu i przemysłu po wypełnieniu ankiety, w której określą profil swojego przedsięwzięcia. Chodzi o informacje takie jak: sektor przemysłu, budżet, cele, kapitał i plan realizacji.
O tym, że zainteresowanie chińskim rynkiem jest małe, świadczą liczby. Podczas gdy import z Chin wynosi 190 mld euro, wartość eksportu waha się w granicach 63 mld euro. - Chiny podwajają swój udział w międzynarodowym handlu co dwa lata, a już teraz są drugim największym partnerem handlowym Unii Europejskiej - mówi Richard Lambert, dyrektor generalny Konfederacji Przemysłowców Brytyjskich (CBI).

Liczbę uczestników konferencji ograniczono do 800, także decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można znaleźć, rejestrując na stronie: www.businesschinaexpo.com. Inicjatywie patronują Berlin Partner i CBI, pomysłodawcą jest firma Montgomery Gray Events, specjalizująca się w organizacji międzynarodowych konferencji biznesowych.

Mur Chiński
Autor: oficjalna strona Letnich Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008

Dziesięć regionów, które uczestniczą w konferencji:

1) Guangdong

2) Fujian

3) Szanghaj

4) Jiangsu

5) Shaanxi

6) Shandong

7) Hubei

8) Tianjin

9) Liaoning

10) Heilongjiang

Chiny_regiony
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej