Chińczycy uczą się od Polaków

2007-05-22 18:07

Chińczycy chętnie korzystają z polskich doświadczeń w zakresie zagospodarowania przestrzennego i ochrony zabytków. 17 sierpnia 2006 r. do Polski przyjechali przedstawiciele departamentów budowlanego i planowania miejskiego chińskiej prowincji Kanton. Spotkanie zorganizowało ministerstwo budownictwa.

Goście z Chin mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zagospodarowania terenów przemysłowych czy zagospodarowania przestrzennego dwucentrycznego. Specjaliści z  Mazowieckiego Biura ds. Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego oraz z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa opowiedzieli zarówno o zasadach planowania na szczeblu wojewódzkim, jak i w gminach wiejskich. Przedstawiciel Fundacji Wszechnicy Budowlanej zwrócił uwagę na problemy, jakie mogą się pojawić przy realizowaniu inwestycji oraz na przepisy, o których szczególnie warto pamiętać. Kwestie prawne były poruszane również przy okazji ostatniego wystąpienia - reprezentanta Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. Przybliżył on gościom system ochrony zabytków w Polsce.

Spotkanie odbyło się w sali sejmowej. Prowadziła je Barbara Kluza, szef wydziału współpracy z zagranicą w ministerstwie budownictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej