Chińczycy uczą się od Polaków

2007-05-22 18:07

Chińczycy chętnie korzystają z polskich doświadczeń w zakresie zagospodarowania przestrzennego i ochrony zabytków. 17 sierpnia 2006 r. do Polski przyjechali przedstawiciele departamentów budowlanego i planowania miejskiego chińskiej prowincji Kanton. Spotkanie zorganizowało ministerstwo budownictwa.

Goście z Chin mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zagospodarowania terenów przemysłowych czy zagospodarowania przestrzennego dwucentrycznego. Specjaliści z  Mazowieckiego Biura ds. Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego oraz z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa opowiedzieli zarówno o zasadach planowania na szczeblu wojewódzkim, jak i w gminach wiejskich. Przedstawiciel Fundacji Wszechnicy Budowlanej zwrócił uwagę na problemy, jakie mogą się pojawić przy realizowaniu inwestycji oraz na przepisy, o których szczególnie warto pamiętać. Kwestie prawne były poruszane również przy okazji ostatniego wystąpienia - reprezentanta Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. Przybliżył on gościom system ochrony zabytków w Polsce.

Spotkanie odbyło się w sali sejmowej. Prowadziła je Barbara Kluza, szef wydziału współpracy z zagranicą w ministerstwie budownictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej