CH Agora Bytom konceptem roku 2010

2011-02-07 16:17
Agora Bytom w Bytomiu otwarta
Autor: ARKUS Biuro Projektowo-Doradcze Generalnym wykonawcą obiektu była firma Erbud SA. Przy realizacji projektu uczestniczyły także firmy: Niras Polska i ARKUS Biuro Projektowo-Doradcze Marek Gachowski (projekt budowlany, przetargowy, wykonawczy). Zarządzaniem nieruchomością zajmuje się EMCM Poland.

Nagroda Shopping Centre Award to jedno z najważniejszych wyróżnień w branży centrów handlowych w Polsce. W tym roku Agora Bytom, duńsko-norweska inwestycja firm Braaten+Pedersen plus Partners i Borgestad, okazała się bezkonkurencyjna w kategorii najlepszego w Polsce konceptu na galerię handlową. Otwartą niecałe trzy miesiące temu galerię doceniono za pomysł, innowacyjność i pozytywny wkład w rozwój miasta.

Uznanie specjalistów i analityków z największych firm w branży zyskały nie tylko takie elementy, jak lokalizacja, aranżacja, funkcjonalność i innowacyjność Agory, ale przede wszystkim jej wielofunkcyjność i wkład w ożywienie Bytomia.

- Pozytywna zmiana Bytomia była naszym zamiarem od początku. Chcieliśmy stworzyć nie tylko centrum handlowe, ale także miejsce, dzięki któremu serce miasta zabije mocniej. Cieszymy się, że ta koncepcja dzisiaj stała się rzeczywistością i podoba się klientom, a teraz została doceniona także przez grono specjalistów w branży - mówi Jan Olaav Braaten z firmy Braaten+Pedersen plus Partners.

W ścisłym finale zmagań w kategorii "Koncept Roku 2011" Agora Bytom rywalizowała z dwoma galeriami, ostateczne jednak bytomski pomysł na galerię - zwyciężył.

- Bardzo cieszymy się nie tylko z tego wyróżnienia branży, ale także uznania klientów. W ciągu dwóch miesięcy od otwarcia odwiedziło nas milion osób, co pokazuje, że Agora mocno zaistniała w świadomości bytomian - mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom.

Dzięki inwestycji wartej ok. 90 mln euro, ok. 800 miejscom pracy, ofercie sklepów i wydarzeń kulturalnych Agora wpisała się nie tylko w handlową, ale również ekonomiczną i kulturalno-rozrywkową mapę Bytomia. Tylko w zeszłym roku bytomianie mieli szansę w Agorze posłuchać koncertu Opery Śląskiej, wziąć udział w zajęciach filmowych, obejrzeć wystawę dawnych bytomskich pocztówek. Dzięki Agorze powstała piosenka o Bytomiu nagrana przez zespół Love. Galeria nie zapomniała także o lokalnych artystach - do ich dyspozycji przeznaczono kameralną salę koncertową i galerię. Z tegorocznych akcji w pamięci pozostaną zapewne "spacerujące" po ul. Dworcowej flamingi...

- Tak bogaty w atrakcje będzie też cały 2011 rok. W planach są konkursy, w których do wygrania są samochody i wycieczki zagraniczne, a także wiele wystaw i atrakcji dla klientów w każdym wieku - zapewnia Mirosław Cechowski. - Z pewnością nie zabraknie ciekawych wydarzeń. W końcu hasło "Agora zmienia Bytom" zobowiązuje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej