Certyfikat środowiskowy dla Isover Polska

2007-05-21 13:40

Certyfikat środowiskowy weryfikuje deklaracje środowiskowe. Nadawany jest bezterminowo przez Instytut Techniki Budowlanej. Podstawą do jego przyznania jest przeprowadzenie dokładnych, usystematyzowanych badań, które wykażą, jaki jest wpływ produktów na środowisko.

Firma otrzymała certyfikat za wyroby z wełny mineralnej i skalnej. Jego przyznanie poprzedzają dokładne analizy, które mają wykazać, jak produkty wpływają na środowisko. Służy temu metoda LCA (ang. Life Cycle Assessment - Cykl Życia Produktu) zgodna z normami ISO. Do tego rodzaju obliczeń wykorzystywane są dane zbierane przez producenta. Producent na ich podstawie może wystawić deklarację środowiskową, która zawiera wszelkie informacje na temat wpływu produktu na środowisko naturalne. Jej zgodność potwierdza audyt przeprowadzany przez Instytut Techniki Budowlanej.

Jak zapewniał prezes, firma od dawna pracuje nad rozwiązaniami w technologii produkcji, które by w maksymalnym stopniu wykorzystały surowce wtórne do wytwarzania naszych produktów izolacyjnych. - Jednym z narzędzi mających prowadzić do tego celu, jest ocena cyklu życia produktów przeprowadzona dla nas przez Zakład Ochrony Środowiska Instytutu Techniki Budowlanej. Certyfikaty środowiskowe są w Polsce cały czas jeszcze nowością. Tym większym wyróżnieniem jest dla nas fakt, że został on przyznany naszym produktom - mówi Nicolas Suret.

Zgodnie z opinią Zakładu Ochrony Środowiska Instytutu Techniki Budowlanej wełna mineralna Isover jest wyrobem przyjaznym dla środowiska. Jej zastosowanie w przegrodach zewnętrznych i dachu obiektu budowlanego daje wymierne zyski ekologiczne w całym cyklu użytkowania. Prowadzi do zmniejszenia zużycia energii grzewczej w fazie użytkowania budynku, co prowadzi do ograniczania emisji takich szkodliwych związków, jak: CO2, CFC11 czy SO2.

Certyfikat wręczył prezesowi zarządu SAINT-GOBAIN ISOVER Polska, Nicolasowi Suretowi, minister budownictwa Andrzej Aumiller 24 stycznia 2007 roku budowlanej na międzynarodowych targach poznańskich BUDMA. Dokument przyznawany jest bezterminowo. Obowiązuje do momentu zmiany przez producenta deklaracji środowiskowej.

W marcu 2007 roku wdrożone systemy jakości, podejście do kwestii zarządzania jakością zadecydowały o wyróżnieniu firmy tytułem "Jakość Roku 2006" w pierwszej edycji programu promocji jakości, organizowanym przez redakcję Gazety Prawnej i Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Laureatów Programu wybrała Kapituła na przełomie lutego i marca 2007 roku. W jej skład weszli przedstawiciele mediów, reporterzy oraz eksperci zajmujący się jakością z PCBC S.A. Podstawowym kryterium było podejście firmy jako całości do kwestii zarządzania jakością. Przy wyborze laureatów w dużej mierze zadecydowały: wdrożone systemy jakości, a także uwzględnienie wysokich standardów w misji przedsiębiorstwa oraz zaangażowanie załogi. Tytuł przyznawany jest w 3 kategoriach: produkt, usługa i innowacja. ISOVER otrzymał wyróżnienie w kategorii produkt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej