Certyfikat Dewelopera - XII edycja

2004-08-16 11:10

Certyfikat Dewelopera jest znany na naszym rynku od 1999 roku, kiedy to Krajowa Izba Budownictwa po raz pierwszy wyróżniła rzetelnych deweloperów. Dziś w gronie wyróżnionych jest już 28 firm, wkrótce dołączą kolejne - Mostostal Technika sp. z o.o. z Warszawy i Neptun Developer sp. z o.o. ze Szczecina.

Pięciu innych deweloperów - Archicom sp. z o.o., Dom Development SA, Marvipol sp. z o.o., Spółdzielczy Ośrodek Budownictwa Inwestprojekt i Viterra Development Polska sp. z o.o. - uzyska przedłużenie ważności Certyfikatu Dewelopera na kolejne dwa lata.

Uroczystość wręczenia certyfikatów zaplanowano na 11 września 2004 (w czasie targów nieruchomości, które odbędą się w Centrum Targowym EXPO przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie).
Certyfikat Dewelopera jest przyznawany rzetelnym i wiarygodnym firmom prowadzącym działalność na rynku krajowym. Deweloper jest sprawdzany przez grono ekspertów pod kątem prawnym i ekonomiczno-finansowym. Eksperci oceniają także rzetelność wykonawczą firmy. Certyfikat jest ważny przez dwa lata i może być przedłużony na kolejne dwa lata (według tych samych procedur), może być także zawieszony lub nawet cofnięty (w przypadku utraty przez dewelopera wiarygodności publicznej).
Certyfikat Dewelopera jest próbą uporządkowania rynku budowlanego; po kilku latach jego funkcjonowania można zaryzykować stwierdzenie, że w pewnym stopniu cel został osiągnięty. Rekomendacja KIB jest wskazówką dla banków, firm współpracujących z deweloperem i potencjalnych klientów.

Mostostal Technika sp. z o.o. wywodzi się z grupy kapitałowej Mostostal Warszawa SA. Spółka uczestniczyła w realizacji inwestycji budowlanych takich jak: mosty, hale przemysłowe, magazynowe i sportowe a także obiekty przemysłowe, budynki biurowe i mieszkalne w kraju i poza jego granicami. Prowadziła także prace budowlane w budynku Daewoo i na Moście Siekierkowskim. Mostostal Technika ma certyfikat jakości ISO 9001 i ISO 14001.

Firma Neptun Developer prowadzi działalność na rynku szczecińskim ponad trzy lata. Dotychczas wybudowała osiedle Kresy II w Warzymicach koło Szczecina (ok. 140 mieszkań) oraz Kamienicę Floryda przy ul. Parkowej w Szczecinie. Obecnie buduje Osiedle Bursztynowe (185 mieszkań) w Warzymicach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej