Ceramika na miarę Europy

2007-05-31 15:26
targi
Autor: brak danych

Na zagranicznych targach stoiska polskich producentów cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony zarówno zwiedzających, jak i potencjalnych partnerów handlowych. Przykład? Ostatnie targi Construct Expo - Ambient w Rumunii, gdzie pod koniec maja 2007 roku kolekcje prezentował Polcolorit S.A.

Odbywające się w Buakreszcie targi to jedno z największych wydarzeń budowlanych w Rumunii. Dlatego też obecność na nich jest bardzo istotna, szczególnie jeśli firma chce zaistnieć na tym rynku. A Polcolorit chce, bo warto. Argumenty? 20 milionów mieszkańców i stosunkowo duży rynek zbytu. Dodatkowo od 1 stycznia 2007 roku Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej. -  Na pewno wpłynie to na poprawę koniunktury i wzrost gospodarczy, co przełoży się rozwój branży budowlanej, zwiększając tym samym popyt na artykuły wykończeniowe - mówi Marta Kostyk, dyrektor ds. marketingu Polcolorit S.A. - Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach jest nie tylko doskonałym sposobem na promowanie swoich produktów i zaistnienie na danym rynku, ale także stwarza możliwości do nawiązania nowych kontaktów handlowych i pozyskania klientów.

Podczas rumuńskiej imprezy grupa zaprezentowała kolekcje wchodzące w skład obu marek, tj. Ceramiki Polcolorit oraz Ceramiki Marconi, dla której był to targowy debiut. Goście mogli zapoznać się m.in. z kolekcjami  Styl Rosso, Futuro, Gazel, Prada oraz Gardenia beige/marrone, z dekoracjami imitującymi bambus. Zaprezentowano im również  podłogi gresowe Cotto Toscano i Colorado.

Polcolorit S.A. jest najstarszą prywatną firmą produkującą w Polsce płytki ceramiczne. Grupa została założona w 1984 r. i szybko stała się jedną z największych firm na krajowym rynku. Przekłada się to na nagrody i wyróżnienia w branżowych konkursach, jak chociażby w jednym z najbardziej prestiżowych - Perły Ceramiki. Aby zasłużyć na wyróżnienie, wyroby muszą nie tylko wyróżniać się parametrami technicznymi, lecz także  ciekawym wzornictwem, zgodnym z najnowszymi światowymi trendami. W tym roku do tytułu Perła Ceramiki UE nominowana została Kolekcja STYL - KIWI. Jury najbardziej spodobała się intrygująca i wyrazista kolorystyka, modne wzornictwo oraz możliwości tworzenia interesujących aranżacji. Wiktor Marconi, prezes Polcolorit S.A., nie ukrywa radości i dumy. - Wyróżnienie to doskonała rekomendacja dla obecnych i potencjalnych klientów, że nasze  kolekcje są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta i oczekiwania - podsumowuje Marconi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej