Ceramika na miarę Europy

2007-05-31 15:26
targi
Autor: brak danych

Na zagranicznych targach stoiska polskich producentów cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony zarówno zwiedzających, jak i potencjalnych partnerów handlowych. Przykład? Ostatnie targi Construct Expo - Ambient w Rumunii, gdzie pod koniec maja 2007 roku kolekcje prezentował Polcolorit S.A.

Odbywające się w Buakreszcie targi to jedno z największych wydarzeń budowlanych w Rumunii. Dlatego też obecność na nich jest bardzo istotna, szczególnie jeśli firma chce zaistnieć na tym rynku. A Polcolorit chce, bo warto. Argumenty? 20 milionów mieszkańców i stosunkowo duży rynek zbytu. Dodatkowo od 1 stycznia 2007 roku Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej. -  Na pewno wpłynie to na poprawę koniunktury i wzrost gospodarczy, co przełoży się rozwój branży budowlanej, zwiększając tym samym popyt na artykuły wykończeniowe - mówi Marta Kostyk, dyrektor ds. marketingu Polcolorit S.A. - Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach jest nie tylko doskonałym sposobem na promowanie swoich produktów i zaistnienie na danym rynku, ale także stwarza możliwości do nawiązania nowych kontaktów handlowych i pozyskania klientów.

Podczas rumuńskiej imprezy grupa zaprezentowała kolekcje wchodzące w skład obu marek, tj. Ceramiki Polcolorit oraz Ceramiki Marconi, dla której był to targowy debiut. Goście mogli zapoznać się m.in. z kolekcjami  Styl Rosso, Futuro, Gazel, Prada oraz Gardenia beige/marrone, z dekoracjami imitującymi bambus. Zaprezentowano im również  podłogi gresowe Cotto Toscano i Colorado.

Polcolorit S.A. jest najstarszą prywatną firmą produkującą w Polsce płytki ceramiczne. Grupa została założona w 1984 r. i szybko stała się jedną z największych firm na krajowym rynku. Przekłada się to na nagrody i wyróżnienia w branżowych konkursach, jak chociażby w jednym z najbardziej prestiżowych - Perły Ceramiki. Aby zasłużyć na wyróżnienie, wyroby muszą nie tylko wyróżniać się parametrami technicznymi, lecz także  ciekawym wzornictwem, zgodnym z najnowszymi światowymi trendami. W tym roku do tytułu Perła Ceramiki UE nominowana została Kolekcja STYL - KIWI. Jury najbardziej spodobała się intrygująca i wyrazista kolorystyka, modne wzornictwo oraz możliwości tworzenia interesujących aranżacji. Wiktor Marconi, prezes Polcolorit S.A., nie ukrywa radości i dumy. - Wyróżnienie to doskonała rekomendacja dla obecnych i potencjalnych klientów, że nasze  kolekcje są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta i oczekiwania - podsumowuje Marconi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej