Centrum operacyjne EURO 2012: decyzje lokalizacyjne podpisane

2010-08-04 12:22

Wojewoda mazowiecki podpisał decyzje lokalizacyjne przebudowy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Następnym etapem będzie wydanie pozwolenia na budowę. W ramach inwestycji, znajdującej się w rządowym wykazie przedsięwzięć EURO 2012, powstanie centrum operacyjne i wymiany informacji podczas mistrzostw.

Projekt zakłada modernizację budynku nieużytkowanej obecnie pralni o powierzchni 712 m2, składającego się z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Druga decyzja dotyczy przebudowy kanalizacji.

Podczas piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 w budynku będzie funkcjonowało Centrum Dowodzenia Operacją, które wraz z Centrum Wymiany Informacji będzie jednym z elementów centralnego systemu zarządzania bezpieczeństwem podczas turnieju. W czasie jednej zmiany dyżur będzie pełniło ponad 90 osób, w tym m.in. funkcjonariusze policji (polskiej oraz z państw reprezentowanych na mistrzostwach), straży pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, straży granicznej oraz przedstawiciele miast – gospodarzy.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie powstało w 1990 r. Instytucja zajmuje się szkoleniem i doskonaleniem zawodowym policjantów i pracowników policji oraz innych służb, np. straży granicznej, straży marszałkowskiej, Głównego Urzędu Ceł, Ministerstwa Finansów, straży miejskiej. W ramach Centrum działa Międzynarodowe Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej