Centrum Klima przygotowuje się do zwiększenia produkcji

2010-04-09 14:14

Centrum Klima - producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - zakupiła pakiet maszyn szwajcarskiej firmy Spiro International o wartości 1,34 mln zł (równowartość 350 tys. euro według kursu z 8 kwietnia 2010). Inwestycja związana jest z budową nowego kompleksu magazynowo-produkcyjno-biurowego w Wieruchowie.

Wysoko zautomatyzowane maszyny Spiro charakteryzują się nie tylko najwyższym stopniem wydajności, ale też dokładnością podczas pracy i bezawaryjnością. Spiro International jest niekwestionowanym liderem w produkcji maszyn dla segmentu wentylacyjno-klimatyzacyjnego. Centrum Klima posiada już 18 działających urządzeń tej firmy. Nowo zakupione zostaną zainstalowane pod koniec lipca 2010 r. w kompleksie magazynowo-produkcyjno-biurowym w Wieruchowie.

- Już teraz jesteśmy w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i nadal zamierzamy go rozbudowywać. Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z firmą Spiro ze względu na dotychczasowe, bardzo pozytywne doświadczenia z nią związane - mówi Marek Perendyk prezes zarządu Centrum Klima S.A.

Komplet nowych maszyn zawiera zgrzewarkę liniową, Gorelocker - czyli maszynę do produkcji kolan wentylacyjnych, wycinarkę plazmową, w pełni automatyczną linię produkcyjną do zwijania i zgrzewania elementów, maszynę do wykrawania elementów kolan wentylacyjnych oraz wytwornice wody lodowej przeznaczone do chłodzenia zgrzewarek.

W 2009 r. Centrum Klima zakupiła 7 nowoczesnych maszyn produkcyjnych o łącznej wartości 3,19 mln zł. Dzięki realizowanym inwestycjom w moce produkcyjne w 2009 r. udział produkcji własnej w przychodach ze sprzedaży wzrósł z 18% w 2008 r. do 22% w 2009. Natomiast udział produkcji własnej w eksporcie wzrósł z 43% w 2008 r. do 48% w 2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej