Centrum handlowe Galeria Zamek. Obiekt wybuduje Immofinanz Group

2011-08-03 12:34
Galeria Zamek Lublin
Autor: UM Lublin Galeria Zamek - wizualizacja

Austriacki deweloper Immofinanz Group, zakupił działkę w Lublinie pod budowę galerii handlowej. Inwestycja o nazwie Galeria Zamek powstanie do 2013 roku.

Deweloper Immofinanz Group zakupił od spółki Isabeau działkę w centrum Lublina, o powierzchni 29,3 tys. m2. Na zakupionym terenie powstanie centrum handlowe - Galeria Zamek. Teren pod budowę zlokalizowany jest u zbiegu ulic al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia. W projekcie założono, że galeria pomieści 150 sklepów oraz część rozrywkową. W ramach inwestycji powstanie także przestrzeń publiczna (dziesięciosalowy multipleks z miejscami dla 2 tys. osób, food court z widokiem na stare miasto i zamek, klub fitness & spa oraz kręgielnia).

Galeria handlowa - nowy wykonawca

Pierwotnie Galeria Zamek miała być realizowana przez polsko-luksemburską spółkę Isabeau Polska. Projekt był gotowy już w 2004 roku. Urząd Miasta Lublin, wydał wtedy pozwolenie na budowę. Inwestor postanowił jednak zmienić koncepcję. Cztery lata temu Isebeau wystąpił o zgodę na realizację nowego projektu. Miasto odmówiło, tłumacząc to m.in., niezgodnością z ustalonymi wcześniej warunkami zabudowy. Austriacki deweloper zapowiada, że budowa Galerii Zamek ruszy wiosną 2012 roku.

Galeria Zamek nie jest pierwszą inwestycją komercyjną realizowaną w Polsce przez Immofinanz Group. Deweloper realizował budowę największego centrum handlowego na południu kraju - Silesia City Center w Katowicach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej