Centrum handlowe Galeria Zamek. Obiekt wybuduje Immofinanz Group

2011-08-03 12:34
Galeria Zamek Lublin
Autor: UM Lublin Galeria Zamek - wizualizacja

Austriacki deweloper Immofinanz Group, zakupił działkę w Lublinie pod budowę galerii handlowej. Inwestycja o nazwie Galeria Zamek powstanie do 2013 roku.

Deweloper Immofinanz Group zakupił od spółki Isabeau działkę w centrum Lublina, o powierzchni 29,3 tys. m2. Na zakupionym terenie powstanie centrum handlowe - Galeria Zamek. Teren pod budowę zlokalizowany jest u zbiegu ulic al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia. W projekcie założono, że galeria pomieści 150 sklepów oraz część rozrywkową. W ramach inwestycji powstanie także przestrzeń publiczna (dziesięciosalowy multipleks z miejscami dla 2 tys. osób, food court z widokiem na stare miasto i zamek, klub fitness & spa oraz kręgielnia).

Galeria handlowa - nowy wykonawca

Pierwotnie Galeria Zamek miała być realizowana przez polsko-luksemburską spółkę Isabeau Polska. Projekt był gotowy już w 2004 roku. Urząd Miasta Lublin, wydał wtedy pozwolenie na budowę. Inwestor postanowił jednak zmienić koncepcję. Cztery lata temu Isebeau wystąpił o zgodę na realizację nowego projektu. Miasto odmówiło, tłumacząc to m.in., niezgodnością z ustalonymi wcześniej warunkami zabudowy. Austriacki deweloper zapowiada, że budowa Galerii Zamek ruszy wiosną 2012 roku.

Galeria Zamek nie jest pierwszą inwestycją komercyjną realizowaną w Polsce przez Immofinanz Group. Deweloper realizował budowę największego centrum handlowego na południu kraju - Silesia City Center w Katowicach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej