CB Richard Ellis wiodącym agentem Arkońska Business Park w Gdańsku

2011-03-08 10:14
Arkońska Business Park
Autor: od CBRE

Torus Sp. z o.o. Sp. k., firma deweloperska z siedzibą w Gdańsku, ogłosiła wybór CB Richard Ellis na wiodącego agenta Arkońska Business Park - parku biznesowego w Gdańsku.

W skład Arkońska Business Park wchodzi 5 budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni 29 900 m2. Pierwsza faza została oddana do użytku w 2008 roku i oferuje 11 250 m2 wysokiej klasy biur, których najemcami są prestiżowe firmy takie jak Bank BPH, First Data, IBM, Deloitte, BZ WBK, Schneider Electric oraz Mercor. Druga faza Arkońska Business Park została ukończona na przełomie 2009 i 2010 roku oferując 18 650 m2 powierzchni biurowej, której 50% zostało już wynajęte Agencji Rozwoju Pomorza, Grupie Implix, PZU S.A., Synopsys Poland, PLAY, Xelion Doradcy Finansowi oraz La Cantina.

- Jesteśmy dumni z możliwości reprezentowania firmy Torus w Arkońska Business Park - powiedział Łukasz Kałędkiewicz, dyrektor działu powierzchni biurowych w CB Richard Ellis. - Lokalizacja budynku jest znakomita, okolica szczyci się licznymi udogodnieniami i dysponuje bardzo dobrym dostępem do środków transportu publicznego.

- „Arkońska Business Park oferuje wyróżniające się, nowoczesne powierzchnie biurowe, efektywne piętra i jest dobrze wyposażony w szereg udogodnień. Jestem przekonany, że dokonaliśmy dobrego wyboru zespołu negocjatorów, którzy będą w stanie podkreślić zalety budynku i szybko wynająć dostępną powierzchnię. - powiedział Sławomir Gajewski, prezes Torus Sp. z o.o.

Kompleks Arkońska Business Park (ABP), zapewniający nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne, mieści się przy ulicy Arkońskiej, w północnej części Gdańska. Dynamicznie rozwijający się rejon uznawany jest za centrum Trójmiasta ze względu na bliskość Sopotu oraz Gdyni. Ze względu na swoją lokalizację, okolica urasta również do rangi centrum biznesowego.

- Obecnie, Trójmiasto oferuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę biznesową oraz zasób wykwalifikowanych pracowników. Podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście szacowana jest na ponad 351 000 m2, co czyni Trójmiasto czwartym co do wielkości rynkiem w Polsce, tuż za Warszawą, Krakowem i Wrocławiem. Powierzchnia ta może być wkrótce wynajęta przez szybko rozwijający się sektor BPO w mieście. - dodał Łukasz Kałędkiewicz.

Arkońska Business Park
Autor: od CBRE
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej