CADMAT 2008

2008-08-04 13:33

Już po raz drugi firma MAT zaprasza, wszystkich zainteresowanych zagadnieniami cyfrowego wspomagania projektowania, na coroczne już wydarzenie jakim jest CADMAT. W krakowskiej Villi Decjusza - 3 października 2008 roku - przez cały dzień uczestnicy spotkania będą rozmawiać, sprawdzać i prezentować nie tylko najnowsze rozwiązania związane z oprogramowaniem dla branży CAD, ale także z profesjonalnym sprzętem firmy HP - dedykowanym zastosowaniom profesjonalnym.

Tegoroczna edycja CADMAT 2008 odbywa się pod nazwą "BANDA ZBÓJA!", ponieważ tematem przewodnim imprezy będzie praca zespołowa - w głównej mierze projektowanie współbieżne i praca wielu projektantów na jednym projekcie w czasie rzeczywistym. CAD MAT 2009 będzie pierwszą imprezą branżową w naszym kraju, na której każdy gość będzie mógł zobaczyć możliwości oprogramowania Autodesk w zastosowaniach grupowych. Specjaliści firmy MAT pokażą nie tylko szybkość wspólnego tworzenia projektów, ale również prostotę z jaką można wspólnymi siłami tworzyć coś, co w pojedynkę zajmuje o wiele więcej czasu.

Całość prezentacji będzie miała wartość premierową - to nie przechwałki. Firma MAT to wszystko pokaże jako pierwsza w naszym kraju. "Nikt jeszcze nie odważył się na zrobienie tego, co my na jednym spotkaniu branżowym" - zapewniają organizatorzy. W programie przewidywane jest między innymi:

  • Projektowanie zbieżne (praca zespołowa przy jednym projekcie w czasie rzeczywistym)
  • Współpraca i powiązania rodzin programów Autodesk przy projektowaniu
  • Możliwości pakietu Vault - zarządzanie dokumentacją projektową
  • Zarządzanie cyklem życia produktu - oprogramowanie PLM: Productstream
  • Różnice w pracy na systemach 32 oraz 64-bitowych
  • Porównania szybkości druku - Ploter HP Designjet 500+ kontra HP Designjet T1100
  • Możliwości najnowszego sprzętu HP - stacja robocza xw8600 kontra użytkownicy!
  • Plotery do zadań specjalnych - możliwość sprawdzenia w praktyce najnowszych urządzeń wielkoformatowych

 

Spotkanie zostało skonstruowane tak, by każdy znalazł coś dla siebie - poniżej opis panelu ogólnego, na który składa się kilka bloków tematycznych, związanych z poszczególnymi branżami:

ARCHITEKTURA
i BUDOWNICTWO
MECHANIKA
i ELEKTRYKA
INŻYNIERIA
WODNO-LĄDOWA
BIZNES ROOM
Temat spotkania BSD:
oprogramowanie Autodesk przeznaczone dla pracowni architektonicznych oraz jego zastosowanie w praktyce. Prezentacje multimedialne, pokazy możliwości - porady. Praca zespołowa.
Temat spotkania MSD:
oprogramowanie Autodesk przeznaczone dla inżynierów mechaniki. Poruszone zostaną  zagadnienia cyfrowego prototypowania i obróbki. Pokazany pakiet oprogramowań Inventor 2009 oraz pracę na systemach PLM
Temat spotkania ISD:
oprogramowanie Autodesk przeznaczone dla geodetów, drogowców, specjalistów od inżynierii wodnej. Efektywne projektowaniem na przykładach.
Temat spotkania:
biznesowe spotkanie dla kadry kierowniczej, na którym obecni będą polscy menedżerowie firm Autodesk, HP, a także przedstawiciele UE i GPW. Będzie można z nimi porozmawiać o biznesie - zgłosić swoje problemy i zastrzeżenia. Dodatkowo eksperci od finansów podpowiedzą w jaki sposób łatwo i efektywnie wykorzystać fundusze unijne oraz zmienną koniunkturę na rynku finansowym.
Rozwiązania sprzętowe HP dedykowane pracowniom projektowym:
na każdej sesji prezentacyjnej poruszony będzie temat sprzętu w pracowni projektowej. Zostanie pokazane, że efektywna praca zależy w głównej mierze od dobrze dobranego i wdrożonego, nie tylko oprogramowania ale także sprzętu. Zapoczątkowanie także nowego trendu pt. "Pracownia marzeń", który stanie się tematem przewodnim podczas dalszej części naszego spotkania. Przedstawienie gammy kompleksowych rozwiązań, bez których bardzo ciężko będzie się zaaklimatyzować na rynku projektowo-inżynierskim


Po zakończeniu formalnej części imprezy odbędzie się wspólne "zbójowanie" wszystkich uczestników. Żeby rozwiązać wszystkim języki i porozmawiać o biznesie w przyjaznej i luźniej atmosferze, organizator spotkania zaserwuje jedyne i niepowtarzalne piwo marki CADMAT. W części nieformalnej przygotowano dla gości sporo atrakcji - wspólne pieczenie zbójnickiego prosiaka, pyszne menu rodem z kuchni Janosika, a każdy śmiałek będzie mógł także spróbować unikalnej zbójnickiej fajki - nabitej najczystszym tytoniem, skoku przez zbójnicką ciupagę, rzutu finką oraz kręcenia kapelusza na toporku. Najlepsi zbóje zabiorą do domu atrakcyjne upominki!
Mało tego - jak co roku MAT nagrodzi klientów za najbardziej zaawansowane wykorzystywanie wdrożonych systemów CAD. To oczywiście nie wszystko - każdy z uczestników będzie mógł wylosować jedną z atrakcyjnych nagród - szczęściarze podzielą między siebie nowoczesny biznesowy notebook marki "Wind", Palmtop marki HP z serii iPAQ oraz aparat cyfrowy.
Na koniec spotkania zostaną rozdane liczne karty rabatowe oraz zostanie rozstrzygnity konkurs na najbardziej zaawansowany technologicznie projekt wykonany w jednej z aplikacji firmy Autodesk - zwycięzca w nagrodę poleci zbójować do stolicy hazardu: Las Vegas, na imprezę Autodesk University!

Zaproszenie jet kierowane do przedstawicieli wszystkich branż: BSD, MSD, GIS oraz kadry kierowniczej - już 3 października 2008 roku - do krakowskiej Villi Decjusza. Udział w imprezie jest oczywiście całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej