Business Garden ma swojego generalnego wykonawcę

2011-01-20 10:25
Business Garden ma swojego generalnego wykonawcę
Autor: Business Garden Lokalizacja kompleksu Business Garden przy ulicy Żwirki i Wigury, 2 km od międzynarodowego Lotniska im. F. Chopina, zapewnia dogodny dojazd do centrum

Spółka SwedeCenter wybrała firmę Hochtief Polska na generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy kompleksu Business Garden.

Business Garden to pierwszy ekologiczny park biznesowy i jeden z największych projektów biurowych w Warszawie. Na terenie kompleksu o powierzchni 90 000 m2 znajdą się powierzchnie biurowe wraz z częścią handlową, hotelowo-konferencyjną oraz dodatkowymi udogodnieniami dla najemców biurowych. Ukończenie pierwszej części planowane jest na trzeci kwartał 2012 roku.

Business Garden składa się z 7 budynków, które powstaną na działce o powierzchni 6 hektarów. Pierwszy etap projektu obejmuje budowę dwóch budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 32 000 m2. W pierwszym znajdzie się 14 600 m2 powierzchni biurowej i handlowej. Dodatkową funkcję hotelowo-konferencyjną zapewni 200-pokojowy hotel biznesowy z centrum kongresowym. Drugi budynek zaoferuje łącznie 17 500 m2 powierzchni biurowej.

Systemy budynków zaprojektowane zostały zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, z troską o środowisko naturalne i oszczędność energii. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu LEED. Budynki będą wyposażone w innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, otwieralne okna z systemem żaluzji zewnętrznych oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej. Atut projektu to tereny zielone, które będą stanowić 60% powierzchni działki. Projekt Business Garden zapewni także optymalny dostęp światła słonecznego, segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych.

Na terenie kompleksu znajdzie się również parking rowerowy dla najemców i gości. Planowana przebudowa skrzyżowania ulic Żwirki i Wigury oraz 1 Sierpnia z dodatkowymi pasami skrętu od strony Śródmieścia, jak i z lotniska znacznie usprawnią system komunikacji transportowej.
Na agenta wyłącznego projektu Business Garden wybrana została firma Cushman & Wakefield.

Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.


Brama Portowa, najwyższej klasy kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu 13 000 m2, zaprojektowany zgodnie ze światowymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Brama Portowa I oferuje 6750 m2 powierzchni biurowej oraz 1600 m2 nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. W budynku Brama Portowa II wielkość powierzchni biurowej wyniesie  4000 m2, a 680 m2 przeznaczonych zostanie na cele handlowo-usługowe.

Business Garden ma swojego generalnego wykonawcę
Autor: Business Garden Business Garden składa się z 7 budynków, które powstaną na działce o powierzchni 6 hektarów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej