BUDVAR - nowa linia produkcyjna

2008-06-20 12:45

Jedna z firm branży stolarki okiennej - BUDVAR Centrum SA - rozszerza swoją ofertę o okna drewniane. Spółka planuje rozpoczęcie produkcji w czwartym kwartale 2008 roku. Wartość inwestycji to ok. 2 mln euro.

Firma przygotowuje całkowicie nową linię produkcyjną dla okien drewnianych. Nowy park technologiczny będzie miał dużo większą wydajność od planowanego wcześniej. Stąd dłuższy czas instalacji i rozruchu - w pierwotnych planach, ogłoszonych na początku tego roku, zarząd spółki zakładał przystąpienie do produkcji jeszcze w czerwcu.

"Potencjał rynku drewnianych okien jest jeszcze większy, niż pierwotnie zakładaliśmy. Planując rozpoczęcie produkcji w czerwcu, założyliśmy stworzenie linii technologicznej o dużo mniejszej wydajności. Rynek rośnie jednak tak szybko, że chcemy zacząć od razu z wysokiego poziomu produkcji. W tym momencie kompletujemy nowoczesny park technologiczny. Do produkcji przystąpimy po zakończeniu przygotowań - w czwartym kwartale tego roku" - informuje Marek Trzciński, prezes zarządu firmy BUDVAR Centrum SA.

Firma zdecydowała o rozszerzeniu oferty po wnikliwej analizie potrzeb rynku i opinii klientów indywidualnych. Drewniane okna mają wiele zalet: są stylowe, przyjazne dla środowiska, trwałe i szczelne. Powiększą one portfolio produktów firmy, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne okna PVC bez ołowiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej