BUDVAR Centrum SA w Czechach

2008-06-27 17:04

Jeden z wiodących producentów stolarki okiennej w Polsce - BUDVAR Centrum SA - zakłada dwie spółki zależne w Czechach. Decyzja o inwestycji została podjęta (23 czerwca 2008 roku) na posiedzeniu zarządu. Firma jest pierwszym polskim producentem okien, który w Czechach będzie sprzedawał swoje produkty pod własną marką i poprzez własną sieć sprzedaży.

Celem spółki BUDVAR Centrum s.r.o. będzie reprezentowanie BUDVAR Centrum SA na rynku czeskim, a spółki BVC OKNA s.r.o. - sprzedaż i rozwój sieci handlowej. Jeszcze w III kwartale 2008 roku rozpocznie działalność 5 punktów sprzedaży w Pradze. Kolejne salony planowane są we wszystkich największych miastach Czech.

Rynek stolarki okiennej staje się tym samym kolejnym obszarem ekspansji polskich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej.

- "Jesteśmy pierwszym polskim producentem okien, który buduje własną sieć sprzedaży w Czechach" - informuje Marek Trzciński, prezes zarządu. - "Dystrybucja poprzez przedstawicieli handlowych nie wpływa na budowę wartości dodanej, jaką jest marka, ani nie pozwala z tej wartości korzystać. Chcemy oferować nasze okna we własnych salonach, pod własną marką, stosując jednolite standardy sprzedaży i serwisu" - dodaje. 

Sprzedaż realizowana będzie przede wszystkim w oparciu o klientów inwestycyjnych. Planowany jest również franchising i sprzedaż detaliczna. O nowej marce na rynku poinformuje intensywna kampania promocyjna w czeskich mediach.

Czechy to jedno z najbardziej stabilnych i najlepiej prosperujących państw w Europie Środkowo-Wschodniej. Wzrost PKB wyniósł 6,5% w 2007, a poziom bezrobocia spadł do 5,2%. Wysoki poziom dochodów społeczeństwa i niski wskaźnik bezrobocia generuje dynamiczny rozwój budownictwa indywidualnego i komercyjnego, co oznacza wzrost zapotrzebowania na nowe okna i drzwi.

Czechy są krajem o podobnej strukturze mieszkaniowej jak Polska. Powszechnym zjawiskiem są blokowiska z wielkiej płyty zbudowane przed rokiem 1989. Ich mieszkańcy wymieniają lub wkrótce wymienią swoje okna - to ogromny potencjał. Wzrost gospodarczy, podobnie jak w Polsce, spowodował zmiany w życiu przeciętnych Czechów - coraz więcej z nich buduje się poza miastem. Cały rynek budowlany w Czechach wart jest ok. 18 miliardów euro rocznie.

- "Zdecydowaliśmy się na Czechy z wielu powodów. Przede wszystkim to obiecujący rynek dla producentów stolarki okiennej. Ostatnie lata to czas wielkich inwestycji na rynku nieruchomości: w hotele, biurowce, apartamenty, budynki mieszkalne. Czechy to również kraj stwarzający przyjazne warunki dla inwestowania i prowadzenia biznesu" - wyjaśnia Marek Trzciński.

Firma BUDVAR Centrum SA powstała w 1997 roku w Zduńskiej Woli. Obecnie, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest jednym z największych producentów stolarki okiennej PCW w Polsce. Sprzedaż produktów i towarów odbywa się w oparciu o sieć własnych biur handlowych (ponad 100 oddziałów w 13 województwach), sieć pośredników krajowych i zagranicznych oraz Dział Sprzedaży Inwestycyjnej. Spółka współpracuje z wiodącymi na świecie dostawcami zaawansowanych technologii okiennych: Profine Polska, Roto Frank, Press-Glas.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej