Budujące zawody na wodzie

2008-11-13 14:39

II Żeglarskie Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych Nassau Construction On Sail zamknęły tegoroczny sezon zmagań firm budowlanych i deweloperskich na wodzie. Zwyciężyła firma Nassau Polska. Regaty odbyły się na jeziorze Mamry, w okolicach miejscowości Trygort.

Przedstawiciele branży budowlanej ścigali się w formule turystycznej, na jachtach Fortuna 27. Na starcie stawiło się ponad 70 osób. Były to regaty już drugie w tym roku - pierwsze odbyły się wiosną 2008, na łodziach typu Omega.

Rozegrano cztery wyścigi, przy czym ekipa Nassau Polska, ze sternikiem Marcinem Pietrzakiem, wygrała trzy z nich. Firma miała dużą przewagę nad pozostałymi rywalami. O miejsca drugie i trzecie do samego końca walczyły załogi Warbudu oraz Dyrupa. Ostatecznie pierwszym wicemistrzem Polski został Warbud, prowadzony przez Dariusza Kostrzewę. W klasyfikacji generalnej ekipa Dyrupa - dowodzona przez Krzysztofa Seredykę - miała zaledwie jeden punkt mniej. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się dwujachtowa drużyna Rationel Polska. Nagrodę za zajęcie ostatniego miejsca, czyli tzw. czerwoną latarnię otrzymała załoga krakowskich architektów z Grupy 68.

Medale, puchary i inne wyróżnienia ufundowały firmy Nassau i Dyrup. Swoją cegiełkę dołożyło też wydawnictwo Murator, zapewniając prenumeratę miesięcznika "Żagle" trzem pierwszym ekipom. Jak poinformowali organizatorzy - serwis Regatówki.pl i Polski Związek Żeglarski, kolejne regaty z cyklu Construction On Sail odbędą się od 14 do 17 maja 2009 roku w Giżycku. Jesienią zapaleńcy z branży budowlanej zmierzą się na jeziorze Mamry, zawody potrwają od 25 do 27 września 2009.

listopad 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej