Budowlana Firma Roku 2007

2008-01-31 15:15

Decyzją Redakcji i Rady Programowej miesięcznika Builder, Parkridge Retail Development zostało przyznane (17 stycznia 2008) wyróżnienie - Budowlana Firma Roku 2007 w kategorii "Deweloper". Specjalne wyróżnienie za skuteczne zarządzanie firmą otrzymał Jarosław Fijałkowski - prezes Parkridge.

Parkridge Retail specjalizuje się w działalności deweloperskiej i inwestycyjnej galerii rozrywkowo-handlowych i parków handlowych. Strategicznym zamierzeniem firmy jest stworzenie silnych marek sieci Focus Park i Multi Park w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej. Jest inwestorem, który z powodzeniem  prowadzi prace realizacyjne swoich obiektów jednocześnie np. na czterech placach budowy.

Dla Parkridge Retail Development, firmy działającej na polskim rynku od 2004 roku, nagroda miesięcznika Builder to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie. Trzy lata wcześniej zajęła 2. miejsce w rankingu Rzeczpospolitej "Inwestorzy zagraniczni 2004".

"Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania wyróżnienia Budowlana Firma Roku 2007 i wyróżnienia dla naszego prezesa za skuteczne zarządzanie firmą" - mówi Agnieszka Drucis, dyrektor Marketingu i PR w Parkridge.- "Nie spodziewaliśmy się nagród, więc jest nam tym bardziej miło, że nasza praca i konsekwencja w realizacji strategicznych założeń inwestycyjnych została doceniona przez znakomite gremium specjalistów, znających realia branży budowlanej."

Będąc organizacją o prywatnym kapitale, Parkridge szybko reaguje na nowe możliwości pojawiające się na rynku nieruchomości komercyjnych. Nowe projekty opracowywane są zawsze przy współpracy z lokalnymi władzami, co procentuje inwestycjami dającymi wymierne korzyści deweloperowi, miastu, jak również lokalnej społeczności.

Znakiem "firmowym" galerii rozrywkowo-handlowych Focus Park jest zawsze ich dobra, wyselekcjonowana lokalizacja - w samych centrach miast, w sąsiedztwie głównych ciągów komunikacyjnych oraz to, że często powstają w unikalnej, zabytkowej, poprzemysłowej zabudowie. We wrześniu 2007 roku otwarty został w Rybniku pierwszy Focus Park w Polsce, zbudowany na bazie XIX-wiecznego browaru. Kolejne galerie powstają w Bydgoszczy (w budynkach dawnych zakładów mięsnych Byd Meat), Zielonej Górze (w starym kompleksie fabrycznych Polskiej Wełny) i w Gliwicach (na miejscu huty). Docelowo w Polsce ma powstać około 20 galerii rozrywkowo- handlowych i kilkanaście parków handlowych.

Focus Park Rybnik
Autor: RPR Group Focus Park Rybnik - pierwsza zrealizowana inwestycja Parkridge w Polsce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej