Budowanie wizerunku Polski w Europie

2004-12-14 11:05

"Przyjaciel Europy" to konkurs, który ma na celu wyróżnienie osób i podmiotów gospodarczych, które przez zaangażowanie w proces integracji europejskiej przyczyniają się do przyspieszenia pozytywnych zmian w polskim życiu społeczno-politycznym i modernizacji polskiej gospodarki.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie PRO EUROPA. Honorowymi patronami są: marszałek Sejmu RP Józef Oleksy, wicepremier Jerzy Hausner, szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Jarosław Pietras, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Olejniczak oraz Minister Środowiska Jerzy Swatoń.

Podstawowym kryterium konkursowym jest zaangażowanie kandydata (osoby lub podmiotu gospodarczego) w kształtowanie korzystnego wizerunku Polski w Europie.

Kandydaci są oceniani w pięciu kategoriach:

  • Europejska osobowość,
  • Przedsiębiorstwo europejskie,

-małe i średnie przedsiębiorstwa
-duże przedsiębiorstwa

  • Europejskie gospodarstwo rolne,
  • Europejski inwestor zagraniczny w Polsce,
  • Europejskie przedsiębiorstwo ekologiczne.

Laureatem w kategorii dużych przedsiębiorstw został Barlinek SA.
Jury konkursu nagrodziło firmę za "konsekwentne budowanie pozycji na rynku europejskim" oraz za "udane łączenie działalności społecznej, w tym proeuropejskiej, z osiągnięciami ekonomicznymi oraz działalnością na polu ochrony środowiska".
Firma sukcesywnie zwiększa eksport do państw UE, a w Polsce jej udział w rynku wynosi ponad 70 proc. Spółka jest największym producentem podłóg w kraju i jednym z największych w Europie.
Barlinek jest związany z lokalną społecznością - nie tylko jako największy pracodawca w regionie, ale także jako firma, która wspiera inicjatywy społeczne (także poza granicami naszego kraju, np. międzynarodowe zawody szachowe).
W 2004 roku Barlinek został także uhonorowany tytułem "Marka Przyszłości" (Businessman Magazine), "Inwestor Roku (Wojewoda Zachodniopomorski) oraz nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta, w kategorii "Polskie Przedsiębiorstwo".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej