Budowa trasy Mostu Północnego: II etap

2009-09-29 12:46
Most Północny - widok z lotu ptaka
Autor: ZMID

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na budowę Trasy Mostu Północnego od węzła Młociny do węzła z ul. Pułkową w Warszawie. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Etap II liczy ok. 800 m i obejmuje odcinek pomiędzy ul. Zgrupowania AK "Kampinos" a ul. Encyklopedyczną. W jego ramach powstaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku z prędkością projektową 70 km/h.

Trasa Mostu Północnego przebiega w ciągu drogi krajowej nr 61 na odcinku od węzła z ulicą Marymoncką, Wybrzeżem Gdyńskim i ulicą Pułkową na Bielanach do węzła z ulicą Modlińską na Białołęce.

Most Północny jest największą samorządową inwestycją na przeprawę mostową w Polsce. Wartość inwestycji, która znajduje się na liście przedsięwzięć związanych z przygotowaniami do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, szacuje się na blisko miliard złotych. Projekt uznawany jest jako strategiczny i ubiega się o dofinansowanie z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013.

Pozwolenie na budowę I etapu, o długości ponad 3 km od węzła z ul. Encyklopedyczną do węzła z ul. Modlińską zostało wydane 21 kwietnia 2009 roku. Prace trwają na tym odcinku już od ponad 100 dni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej